همایش انتخاباتی روحانی + عکس

همایش حامیان روحانی در ورزشگاه آزادی برگزار شد. در این همایش، علاوه بر حسن روحانی و اسحاق جهانگیری، چهره‌های سیاسی و هنری حامی روحانی نیز حضور داشتند. حامیان روحانی ساعت‌های قبل از باز شدن درب‌های ورزشگاه آزادی را با خواندن سرو یار دبستانی و سردادن شعارهایی در حمایت از روحانی سپری کردند. حاضران در این مراسم با استفاده از شال‌ها و دستبندهای سبز و بنفش حمایت خود را از روحانی اعلام کردند. جمعیت حاضر در پشت درب‌های ورزشگاه آزادی از ساعت ۱۵ وارد سالن ۱۲ هزار نفری شدند. حضور چشم‌گیر هنرمندان و ورزشکاران در این جمع حامیان روحانی نیز از نکات قابل توجه همایش امروز بود. الهام‌پاوه‌نژاد، داریوش کاردان، کامران تفتی، حسین زمان، رضا کیانیان، سحر دولتشاهی، لاله اسکندری، امیرحسین رستمی، سروش صحت، لاله اسکندری، سامان مقدم، کیومرث پوراحمد، امیرحسین رستمی، باران کوثری، لیلی رشیدی و علی قربانزاده و زهرا نعمتی و آرش میراسماعیلی از جمله این افراد بودند. عکاس: سید علی صالح، مسعود ماکاوند/ برنا، مصطفی صفری/ ایلنا

همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی

استعفای حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری

یک منبع آگاه خبر استعفای حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری را از ریاست بازرسی دفتر رهبر معظم انقلاب تایید کرد و گفت که هنوز درباره پذیرش این درخواست نظری داده نشده است.

یک منبع آگاه روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، خبرسازی برخی کانال‌های خبری حامی یک کاندیدای خاص درمورد عزل حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری را کذب خواند.

وی گفت: آقای ناطق نوری چندی پیش با توجه به احساس وظیفه‌ای که برای دفاع از جناب آقای روحانی و دولت تدبیر و امید می‌کردند، تصمیم گرفتند به نفع ایشان به سخنرانی و اظهارنظر بپردازند و با توجه به اینکه ایشان به جد معتقدند مجموعه نهاد رهبری که در نزد مردم جایگاه والایی دارد نباید ابزار دست هیچ یک از جریانات سیاسی شود و سوءاستفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی نادرست است و انتصاب خود به دفتر مقام معظم رهبری را در تلاقی با این دیدگاه می دانست، استعفای خود را مدتی پیش به معظم له تقدیم کردند.

واکنش جهانگیری به دروغ‌پردازی‌ها

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این بیانیه تأکید کرده است که برخی مطالب ادعاشده توسط دروغ‌پردازان نه‌تنها وارد نظام آموزشی کشور نشده بلکه هیچگاه در کشور اجازه نشر نیز نیافته‌اند و هدف از چنین تبلیغات هنجارشکنانه‌ای، جریحه‌دار کردن احساسات مذهبی مردم شریف و متدین ایران و سوءاستفاده انتخاباتی از آن است.

وی همچنین تصریح کرده است که «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰ یونسکو نه‌تنها توسط ایران بلکه توسط هیچ کشوری امضا نشده است. تاکنون هیچ کتاب، جزوه یا مطلب آموزشی که کمترین تعارضی با آموزه‌های اسلامی داشته باشد در نظام آموزشی کشور وارد نشده و نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، در پی نشر گسترده مطالب کذب، شرم‌آور و هنجارشکنانه در خصوص سند ۲۰۳۰ در شب منتهی به انتخابات، بیانیه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به شرح زیر صادر شد:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

با سلام و تحیت،

در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بعنوان یک رویداد حساس، مهم و تاریخی که مردم شریف و متدین ایران اسلامی خود را برای رفتن به پای صندوق های رای آماده می کنند به بهانه «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» یونسکو عده ای شایعات گسترده و به شدت نادرستی را در سطح جامعه متدین و غیرتمند کشور گسترش داده اند که تبعات و مخاطرات غیر قابل جبرانی را برای نظام و سرمایه اجتماعی کشور در پی خواهد داشت.

به دنبال بیانات ارزشمند و حکیمانه مقام معظم رهبری در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ریاست جمهور به وزرای آموزش و پرورش ، علوم تحقیقات و فناوری و امور خارجه ماموریت داد که گزارش جامعی از سیر موضوع ارائه نمایند. این گزارش به محضر مقام معظم رهبری تقدیم شد و اینک لازم می دانم برای جلوگیری از ادامه شایعات مسموم و اقدامات مخرب که بر پایه اطلاعات مجعول و غلط استوار است به آگاهی ملت شریف ایران برسانم که «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» یونسکو نه تنها توسط ایران بلکه توسط هیچ کشوری امضاء نشده است و در متن آن بر این اصل که اجرای آن نبایستی به اولویتها، ارزشها و سیاستهای کشورها خدشه ای وارد کند تصریح شده است . علاوه بر آن ، اعلام شرط و تحفظ وزیر وقت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه “جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش هایی از «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت های ملی، باورهای دینی و ارزش های فرهنگی و اعتقادات جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند، نمی داند” در اسناد یونسکو ثبت شده است. بنابر این طرح شایعات مخرب نادرست و متهم ساختن دولت در این باره جز با اهداف سیاسی و تخریب دولت قابل توجیه نیست.

همچنین لازم به ذکر است که تا کنون هیچ کتاب، جزوه و یا مطلب آموزشی در زمینه هایی که کمترین تعارضی با آموزه های اسلامی و یا دیدگاه ها و مقررات جمهوری اسلامی ایران داشته باشد در نظام آموزشی کشور وارد نشده است و هرگز نخواهد شد. مطالب هنجارشکنانه ای که متأسفانه در فضای مجازی و در برخی تبلیغات توزیع گردیده نه تنها وارد نظام آموزشی کشور نشده بلکه حتی هیچگاه در کشور اجازه نشر نیز نیافته اند و استفاده از آنها برای جریحه دار کردن احساسات مذهبی مردم شریف و متدین ایران ، مصداق بارز اشاعه فحشا و بهتان به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توهین به معلمان متعهد و آموزش و پرورش کشور و تشویش اذهان عمومی است. بی شک مردم آگاه و هوشیار ایران اسلامی ، با درایت و آگاهی خود این گونه اقدامات را بلا اثر نموده و اجازه نخواهند داد گروهی اقلیت برای منافع خاص خود ، دستاوردهای این ملت بزرگ را خدشه دار نمایند.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور»

دیدار تتلو با رئیسی

در آخرین ساعات تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یکی از خوانندگان زیر زمینی با حجت‌الاسلام رییسی دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرحسین مقصودلو که با نام مستعار « امیر تتلو» فعالیت هنری می‌کند، دقایقی پیش در اینستاگرام خود از دیدارش با حجت‌الاسلام رییسی خبر داد.

او در سال گذشته به اتهام «تشویق جوانان به فساد و فحشا» به دادسرا احضار و بعد از آنکه به بازپرس پرونده توهین کرد، بازداشت شد.

تتلو با رئیسی دیدار کرد
تتلو با رئیسی دیدار کرد
تتلو با رئیسی دیدار کرد
تتلو با رئیسی دیدار کرد

وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند

وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند – ایران و جهان

وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند
 عضو شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های تهران‌بزرگ گفت: انتظار داریم وزارت نفت کشورمان از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند.

ادامه خواندن وزارت نفت از همین امروز صادرات نفت به اروپا را متوقف کند

عمو نوروز و ننه سرما

عمو نوروز و ننه سرما
خبرگزاری فارس – علی‌الله سلیمی: شخصیت‌های عمو نوروز و ننه سرما در روایت‌های کهن و ادبیات شفاهی، نمادی از تغییر و تحول در طبیعت و احوال آدمیان است که طی آن، ننه سرما به عنوان نماد سکون و انجماد می‌رود و عمو نوروز به عنوان نماد رویش و تازگی از راه می‌رسد.

ادامه خواندن عمو نوروز و ننه سرما

طرح افزایش دوبرابری وام ازدواج

طرح افزایش دوبرابری وام ازدواج – ایران و جهان

طرح افزایش دوبرابری وام ازدواج
سید امیرحسین قاضی‌زاده گفت: طرحی با قید فوریت از سوی تعدادی از نمایندگان به کمیسیون اجتماعی ارائه شده که امضاء‌کنندگان این طرح خواستار پرداخت وام ازدواج و همچنین افزایش میزان وام پرداختی به متقاضیان شده‌اند.

ادامه خواندن طرح افزایش دوبرابری وام ازدواج

آغاز عملیات اسکان زلزله زدگان

آغاز عملیات اسکان زلزله زدگان – ایران و جهان

آغاز عملیات اسکان زلزله زدگان
 زلزله۶٫۱ ریشتری ساعت ۱۶ و ۲۲ دقیقه سه شنبه در عمق ۱۲ کیلومتری کاکی بوشهر را لرزاند.

ادامه خواندن آغاز عملیات اسکان زلزله زدگان

پوشاک ضد تجاوز در هند ساخته شد!

پوشاک ضد تجاوز در هند ساخته شد! – ایران و جهان

پوشاک ضد تجاوز در هند ساخته شد!
پس از حادثه جنجال برانگیز و دلخراش مرگ دختر دانشجوی هندی که در پی تجاوز گروهی در دسامبر سال گذشته میلادی (۲۰۱۲) در دهلی نو، پایتخت هندوستان رخ داد، وسایل شخصی بسیاری برای حفاظت و مراقبت از زنان در برابر اقدام وحشیانه تجاوز جنسی طراحی شد اما هیچ یک به اندازه «پوشاک ضد تجاوز» عجیب نبودند.

ادامه خواندن پوشاک ضد تجاوز در هند ساخته شد!

آغاز زودهنگام بازار سیاه میوه

آغاز زودهنگام بازار سیاه میوه – ایران و جهان

آغاز زودهنگام بازار سیاه میوه
امسال با متعادل شدن هوا و گرمای زودهنگام در بسیاری از نقاط حاصلخیز کشور، بازار
سیاه میوه زودتر از هر زمان دیگری شکل گرفته است و نوسانات قیمتی در بازار، علاوه بر اینکه میوه‌های نوبرانه را در بر گرفته، اما با عدم تحقق وعده توزیع ۱۰۰ هزار تن میوه تنظیم بازاری باکیفیت از سوی معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، بازار میوه‌های زمستانی نیز دچار این معضل شده است.

ادامه خواندن آغاز زودهنگام بازار سیاه میوه

سربازان متاهل نسبت به مجردها چه مزیتی دارند؟

سربازان متاهل نسبت به مجردها چه مزیتی دارند؟ – ایران و جهان

سربازان متاهل نسبت به مجردها چه مزیتی دارند؟
همچنین برابر قانون وظیفه عمومی، دولت موظف است اعضای خانواده تحت تکفل کارکنان وظیفه را در طول مدت خدمت تحت پوشش قرار دهد و به آنان مستمری پرداخت کند که اعضای خانواده سربازان متاهل از این تسهیلات بهره مند می شوند.

ادامه خواندن سربازان متاهل نسبت به مجردها چه مزیتی دارند؟

خط قرمز پلیس در چهارشنبه‌سوری از زبان رادان

خط قرمز پلیس در چهارشنبه‌سوری از زبان رادان – ایران و جهان

خط قرمز پلیس در چهارشنبه‌سوری از زبان رادان
جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه بستن خیابان، ‌میادین و ایجاد مزاحمت خط قرمز پلیس در چهارشنبه آخرسال است، گفت: افراد و خودروهای توقیفی در چهارشنبه آخرسال تا ۱۷ فروردین‌ماه مهمان پلیس هستند.

ادامه خواندن خط قرمز پلیس در چهارشنبه‌سوری از زبان رادان

جزییات آزمون استخدام در ریاست جمهوری

جزییات آزمون استخدام در ریاست جمهوری – ایران و جهان

جزییات آزمون استخدام در ریاست جمهوری
پیرو انتشار خبر مربوط به استخدام در نهاد ریاست جمهوری معاونت برنامه‌یزی و نظارت راهبردی رئیس جمهوری برای تأمین نیروی انسانی مورد نیاز، شرایط عمومی استخدام منتشر شده است.

ادامه خواندن جزییات آزمون استخدام در ریاست جمهوری

پورت‌های VPN‌ غیرقانونی مسدود شد

پورت‌های VPN‌ غیرقانونی مسدود شد – ایران و جهان

پورت‌های VPN‌ غیرقانونی مسدود شد
پس از ثبت‌نام VPN‌ قانونی، از صبح امروز تمامی پورت‌های VPN‌ غیرقانونی در کشور بسته شد.

ادامه خواندن پورت‌های VPN‌ غیرقانونی مسدود شد

خط قرمز پلیس در نوروز ۹۲

خط قرمز پلیس در نوروز ۹۲ – ایران و جهان

خط قرمز پلیس در نوروز 92
 سردار اسکندر مومنی صبح روز چهارشنبه در حاشیه هشتمین همایش سراسری روسا و فرماندهان پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با بیان اینکه این همایش برای بررسی اقدامات سال جاری، تدوین برنامه‌های سال آینده و همچنین ایجاد برنامه‌ریزی طرح نوروز ۹۲ که پرحجم‌ترین برنامه ترافیکی کشور لقب گرفته است، برگزار شد، در مورد استفاده از ظرفیت بازرسان نامحسوس گفت: استفاده از نیروهای مردمی و بازرسان نامحسوس در قانون جدید راهنمایی و رانندگی پیش‌بینی شده است.

ادامه خواندن خط قرمز پلیس در نوروز ۹۲

هشدار به شهروندان درباره ادعای تصفیه آب شرب

هشدار به شهروندان درباره ادعای تصفیه آب شرب – ایران و جهان

هشدار به شهروندان درباره ادعای تصفیه آب شرب
شرکت آب و فاضلاب استان تهران درخصوص سودجویی عده‌ای با ادعای تصفیه آب شرب بهداشتی تهران هشدار داد. به تازگی عده‌ای افراد ناشناس از طریق تماس تلفنی با منازل شهروندان، با ادعاهای کذب در خصوص کیفیت آب شرب تهران، درصدد فروش دستگاه‌‌های تصفیه آب شرب بهداشتی به شهروندان هستند.

ادامه خواندن هشدار به شهروندان درباره ادعای تصفیه آب شرب

نرخ دیه سال آینده اعلام شد

نرخ دیه سال آینده اعلام شد – ایران و جهان

نرخ دیه سال آینده اعلام شد
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای اظهار داشت: نرخ دیه سال ۹۲ بدون احتساب افزایش ماه‌های حرام، ۱۱۴ میلیون‌ تومان تعیین شده است.

ادامه خواندن نرخ دیه سال آینده اعلام شد

زمان توزیع آرم‌های طرح ترافیک سال ۹۲ اعلام شد

زمان توزیع آرم‌های طرح ترافیک سال ۹۲ اعلام شد – ایران و جهان

زمان توزیع آرم‌های طرح ترافیک سال ۹۲ اعلام شد
مشاور معاون ترافیک شهردار تهران زمان توزیع آرم‌های طرح ترافیک سال ۹۲ را اعلام کرد.

ادامه خواندن زمان توزیع آرم‌های طرح ترافیک سال ۹۲ اعلام شد

“همه متهمان پرونده کهریزک، به دادگاه می‌آیند“

“همه متهمان پرونده کهریزک، به دادگاه می‌آیند“ – ایران و جهان

“همه متهمان پرونده کهریزک، به دادگاه می‌آیند“
محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران درباره نحوه برگزاری جلسه محاکمه متهمان پرونده کهریزک اظهار داشت: مبنای ما علنی بودن است مگر اینکه قاضی یا هیئت قضایی روز دادگاه و قبل از جلسه محاکمه تشخیص به غیرعلنی بودن محاکمه دهند.

ادامه خواندن “همه متهمان پرونده کهریزک، به دادگاه می‌آیند“

میانگین زمان تهیه موادمخدر در تهران کمتر از” ۵ دقیقه” است

میانگین زمان تهیه موادمخدر در تهران کمتر از” ۵ دقیقه” است – ایران و جهان

میانگین زمان تهیه موادمخدر در تهران کمتر از
طه طاهری با اشاره به آخرین وضعیت کشت خشخاش در افغانستان نیز گفت: بر اساس گزارش سازمان ملل، ۱۵۵ هزار هکتار از مزارع افغانستان زیر کشت خشخاش قرار دارد، اما طبق آمار واقعی، حدود ۱۸۰ هزار هکتار از مزارع افغانستان زیر کشت خشخاش است.

ادامه خواندن میانگین زمان تهیه موادمخدر در تهران کمتر از” ۵ دقیقه” است

شگرد جدید دلالان مسکن مهر

شگرد جدید دلالان مسکن مهر – ایران و جهان

شگرد جدید دلالان مسکن مهر
گرانی در بازار مسکن موجب شده است که تعداد زیادی از متقاضیان توان خرید را نداشته باشند و به همین جهت، تمایل برای خرید مسکن مهر با افزایش زیادی مواجه شده است که موجب سودجویی دلالان در بازار شده و پول‌های کلانی هم در این میان رد و بدل میشود.

ادامه خواندن شگرد جدید دلالان مسکن مهر

عیدانه به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

عیدانه به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟ – ایران و جهان

عیدانه به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟
اگرچه دولت همچنان مهر سکوت خود در خصوص واریز عیدانه، زمان، مبلغ، تعداد یارانه‌بگیران و منبع آن را نشکسته است اما از فردای اولین جلسه اعلام پرداخت عیدانه تنها نمایندگان مجلس بوده‌اند که هر بار در این خصوص اطلاع‌رسانی کرده‌اند و مطالبی در خصوص مبلغ عیدانه و تعداد افرادی که مشمول عیدانه دولت می‌شوند را عنوان کرده‌اند.

ادامه خواندن عیدانه به چه کسانی تعلق می‌گیرد؟

ورود سامانه بارشی کشور

ورود سامانه بارشی کشور – ایران و جهان

ورود سامانه بارشی کشور
عبدالرضا امیدوار شهری: بر اساس تحلیل نقشه های پیش یابی هواشناسی فردا در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم است از این رو در کلان شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده ها ی جوی دور از انتظار نیست.

ادامه خواندن ورود سامانه بارشی کشور