همایش انتخاباتی روحانی + عکس

همایش حامیان روحانی در ورزشگاه آزادی برگزار شد. در این همایش، علاوه بر حسن روحانی و اسحاق جهانگیری، چهره‌های سیاسی و هنری حامی روحانی نیز حضور داشتند. حامیان روحانی ساعت‌های قبل از باز شدن درب‌های ورزشگاه آزادی را با خواندن سرو یار دبستانی و سردادن شعارهایی در حمایت از روحانی سپری کردند. حاضران در این مراسم با استفاده از شال‌ها و دستبندهای سبز و بنفش حمایت خود را از روحانی اعلام کردند. جمعیت حاضر در پشت درب‌های ورزشگاه آزادی از ساعت ۱۵ وارد سالن ۱۲ هزار نفری شدند. حضور چشم‌گیر هنرمندان و ورزشکاران در این جمع حامیان روحانی نیز از نکات قابل توجه همایش امروز بود. الهام‌پاوه‌نژاد، داریوش کاردان، کامران تفتی، حسین زمان، رضا کیانیان، سحر دولتشاهی، لاله اسکندری، امیرحسین رستمی، سروش صحت، لاله اسکندری، سامان مقدم، کیومرث پوراحمد، امیرحسین رستمی، باران کوثری، لیلی رشیدی و علی قربانزاده و زهرا نعمتی و آرش میراسماعیلی از جمله این افراد بودند. عکاس: سید علی صالح، مسعود ماکاوند/ برنا، مصطفی صفری/ ایلنا

همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی
همایش انتخاباتی روحانی

استعفای حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری

یک منبع آگاه خبر استعفای حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر ناطق نوری را از ریاست بازرسی دفتر رهبر معظم انقلاب تایید کرد و گفت که هنوز درباره پذیرش این درخواست نظری داده نشده است.

یک منبع آگاه روز پنجشنبه در گفت وگو با ایرنا، خبرسازی برخی کانال‌های خبری حامی یک کاندیدای خاص درمورد عزل حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری از ریاست دفتر بازرسی دفتر مقام معظم رهبری را کذب خواند.

وی گفت: آقای ناطق نوری چندی پیش با توجه به احساس وظیفه‌ای که برای دفاع از جناب آقای روحانی و دولت تدبیر و امید می‌کردند، تصمیم گرفتند به نفع ایشان به سخنرانی و اظهارنظر بپردازند و با توجه به اینکه ایشان به جد معتقدند مجموعه نهاد رهبری که در نزد مردم جایگاه والایی دارد نباید ابزار دست هیچ یک از جریانات سیاسی شود و سوءاستفاده‌ سیاسی و جناحی از این نهاد و سایر نهادهای انقلابی نادرست است و انتصاب خود به دفتر مقام معظم رهبری را در تلاقی با این دیدگاه می دانست، استعفای خود را مدتی پیش به معظم له تقدیم کردند.

واکنش جهانگیری به دروغ‌پردازی‌ها

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری در این بیانیه تأکید کرده است که برخی مطالب ادعاشده توسط دروغ‌پردازان نه‌تنها وارد نظام آموزشی کشور نشده بلکه هیچگاه در کشور اجازه نشر نیز نیافته‌اند و هدف از چنین تبلیغات هنجارشکنانه‌ای، جریحه‌دار کردن احساسات مذهبی مردم شریف و متدین ایران و سوءاستفاده انتخاباتی از آن است.

وی همچنین تصریح کرده است که «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰ یونسکو نه‌تنها توسط ایران بلکه توسط هیچ کشوری امضا نشده است. تاکنون هیچ کتاب، جزوه یا مطلب آموزشی که کمترین تعارضی با آموزه‌های اسلامی داشته باشد در نظام آموزشی کشور وارد نشده و نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، در پی نشر گسترده مطالب کذب، شرم‌آور و هنجارشکنانه در خصوص سند ۲۰۳۰ در شب منتهی به انتخابات، بیانیه اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور به شرح زیر صادر شد:

«بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران

با سلام و تحیت،

در آستانه برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری بعنوان یک رویداد حساس، مهم و تاریخی که مردم شریف و متدین ایران اسلامی خود را برای رفتن به پای صندوق های رای آماده می کنند به بهانه «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» یونسکو عده ای شایعات گسترده و به شدت نادرستی را در سطح جامعه متدین و غیرتمند کشور گسترش داده اند که تبعات و مخاطرات غیر قابل جبرانی را برای نظام و سرمایه اجتماعی کشور در پی خواهد داشت.

به دنبال بیانات ارزشمند و حکیمانه مقام معظم رهبری در تاریخ ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، ریاست جمهور به وزرای آموزش و پرورش ، علوم تحقیقات و فناوری و امور خارجه ماموریت داد که گزارش جامعی از سیر موضوع ارائه نمایند. این گزارش به محضر مقام معظم رهبری تقدیم شد و اینک لازم می دانم برای جلوگیری از ادامه شایعات مسموم و اقدامات مخرب که بر پایه اطلاعات مجعول و غلط استوار است به آگاهی ملت شریف ایران برسانم که «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» یونسکو نه تنها توسط ایران بلکه توسط هیچ کشوری امضاء نشده است و در متن آن بر این اصل که اجرای آن نبایستی به اولویتها، ارزشها و سیاستهای کشورها خدشه ای وارد کند تصریح شده است . علاوه بر آن ، اعلام شرط و تحفظ وزیر وقت آموزش و پرورش مبنی بر اینکه “جمهوری اسلامی ایران خود را متعهد به بخش هایی از «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰» که به هر شکلی در تعارض با مقررات و اولویت های ملی، باورهای دینی و ارزش های فرهنگی و اعتقادات جامعه ایرانی تفسیر و تعبیر شوند، نمی داند” در اسناد یونسکو ثبت شده است. بنابر این طرح شایعات مخرب نادرست و متهم ساختن دولت در این باره جز با اهداف سیاسی و تخریب دولت قابل توجیه نیست.

همچنین لازم به ذکر است که تا کنون هیچ کتاب، جزوه و یا مطلب آموزشی در زمینه هایی که کمترین تعارضی با آموزه های اسلامی و یا دیدگاه ها و مقررات جمهوری اسلامی ایران داشته باشد در نظام آموزشی کشور وارد نشده است و هرگز نخواهد شد. مطالب هنجارشکنانه ای که متأسفانه در فضای مجازی و در برخی تبلیغات توزیع گردیده نه تنها وارد نظام آموزشی کشور نشده بلکه حتی هیچگاه در کشور اجازه نشر نیز نیافته اند و استفاده از آنها برای جریحه دار کردن احساسات مذهبی مردم شریف و متدین ایران ، مصداق بارز اشاعه فحشا و بهتان به کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، توهین به معلمان متعهد و آموزش و پرورش کشور و تشویش اذهان عمومی است. بی شک مردم آگاه و هوشیار ایران اسلامی ، با درایت و آگاهی خود این گونه اقدامات را بلا اثر نموده و اجازه نخواهند داد گروهی اقلیت برای منافع خاص خود ، دستاوردهای این ملت بزرگ را خدشه دار نمایند.

اسحاق جهانگیری

معاون اول رئیس‌جمهور»

دیدار تتلو با رئیسی

در آخرین ساعات تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یکی از خوانندگان زیر زمینی با حجت‌الاسلام رییسی دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، امیرحسین مقصودلو که با نام مستعار « امیر تتلو» فعالیت هنری می‌کند، دقایقی پیش در اینستاگرام خود از دیدارش با حجت‌الاسلام رییسی خبر داد.

او در سال گذشته به اتهام «تشویق جوانان به فساد و فحشا» به دادسرا احضار و بعد از آنکه به بازپرس پرونده توهین کرد، بازداشت شد.

تتلو با رئیسی دیدار کرد
تتلو با رئیسی دیدار کرد
تتلو با رئیسی دیدار کرد
تتلو با رئیسی دیدار کرد

رونمایی از هواپیماهاى جدید گشت دریایى در دهه فجر امسال

رونمایی از هواپیماهاى جدید گشت دریایى در دهه فجر امسال – ایران و جهان

رونمایی از هواپیماهاى جدید گشت دریایى در دهه فجر امسال
خبرگزاری فارس: وزیر دفاع با بیان اینکه هواپیماهای جدید گشت دریایی در حال تولید است، گفت: امیدواریم بتوانیم در یک فرصت مناسب که شاید هم زمان با دهه مبارک فجر باشد، این هواپیماها را رونمایی کنیم.

ادامه خواندن رونمایی از هواپیماهاى جدید گشت دریایى در دهه فجر امسال

افزایش قیمت بنزین و گاز در ژاپن

افزایش قیمت بنزین و گاز در ژاپن – ایران و جهان

افزایش قیمت بنزین و گاز در ژاپن
خبرگزاری فارس: مرکز اطلاع‌رسانی انرژی ژاپن اعلام کرد که قیمت خرده‌فروشی بنزین در ژاپن برای اولین بار طی هشت هفته گذشته افزایش یافت.

ادامه خواندن افزایش قیمت بنزین و گاز در ژاپن

دولت لبنان استعفا کرد

دولت لبنان استعفا کرد
به گزارش خبرگزاری فارس، ساعتی پیش منابع خبری اعلام کردند که «نجیب میقاتی»، نخست وزیر لبنان و کابینه این کشور از سمت خود استعفا کرد.

ادامه خواندن دولت لبنان استعفا کرد

چهاردهم فروردین تعطیل است

چهاردهم فروردین تعطیل است
حمیدرضا حاجی‌بابایی شامگاه چهارشنبه در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار کرد: تصمیم گرفته شد که روز ۱۴ فروردین جاری دانش‌آموزان در کنار پدر و مادر خود باشند.

ادامه خواندن چهاردهم فروردین تعطیل است

مدارس کشور شنبه تعطیل نیست

مدارس کشور شنبه تعطیل نیست – ایران و جهان

مدارس کشور شنبه تعطیل نیست
علی فرهادی،‌رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا مدارس کشور در روز شنبه ۲۴ فروردین که بین التعطیلی است، تعطیل می‌شود، اظهار داشت: تمام مدارس کشور در روز شنبه ۲۴ فروردین دایر است.

ادامه خواندن مدارس کشور شنبه تعطیل نیست

کاهش خدمت سربازی متناسب با تعداد فرزندان

کاهش خدمت سربازی متناسب با تعداد فرزندان – ایران و جهان

کاهش خدمت سربازی متناسب با تعداد فرزندان
 فریبا حاجی علی در گفت‌و‌گو با تسنیم با اشاره به کاهش خدمت سربازی آقایان متناسب با سن ازدواج آنها اظهار داشت: این بند جزء مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی است که بر اساس این مصوبه وزارت کشور با همکاری ستاد نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه موظف است طرح کاهش خدمت سربازی را متناسب با سن ازدواج و تعداد فرزندان اجرا کند.

ادامه خواندن کاهش خدمت سربازی متناسب با تعداد فرزندان

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اعلام شد

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اعلام شد – ایران و جهان

آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اعلام شد
سرهنگ صمد اسفندیاری با اعلام آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور، گفت: در حال حاضر در استان البرز، محور کرج – چالوس از میدان امیرکبیر تا سد کرج ترافیک سنگین و از سد کرج تا شهرستانک ترافیک نیمه سنگین است.

ادامه خواندن آخرین وضعیت ترافیکی جاده‌های کشور اعلام شد

وضعیت آب و هوا در چند روز آینده

وضعیت آب و هوا در چند روز آینده – ایران و جهان

وضعیت آب و هوا در چند روز آینده
عبدالرضا امیدوار شهری با بیان این مطلب افزود: بر اساس نقشه های پیش یابی هواشناسی امشب در سواحل شمالی کشورو استان اردبیل افزایش دما و وزش باد شدید ادامه خواهد داشت، از ساعاتی دیگر به تدریج از شدت وزش باد در این مناطق کاسته می شود و از اواخر وقت امشب با شمالی شدن جریانات روی سواحل جنوبی دریای خزر بارش پراکنده باران در این مناطق آغاز می شود.

ادامه خواندن وضعیت آب و هوا در چند روز آینده

صدور ۶۰ کیفرخواست

صدور ۶۰ کیفرخواست – ایران و جهان

صدور ۶۰ کیفرخواست
عباس جعفری دولت آبادی در مراسم تودیع و معارفه دادستان شمیران افزود: برای ۶۰ اخلالگر ارزی کیفرخواست صادر شده است و ۲۰ نفر دیگر از این اخلالگردان نیز منتظر صدور کیفرخواست هستند.

ادامه خواندن صدور ۶۰ کیفرخواست

تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان ۹۲

تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان ۹۲ – ایران و جهان

تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان 92
محمد حسن طریقت در حاشیه مراسم «بزرگداشت روز پرستار» درباره تعرفه‌های تشخیصی درمانی سال ۹۲، گفت: امروز شورای عالی بیمه برای نخستین بار پس از ۱۰ سال، قبل از آغاز سال جدید و بر اساس افزایش سرانه بیمه‌ها، تعرفه‌های تشخیصی درمانی ۹۲ را به تصویب رساند. بر این اساس رشد ۱۸ درصدی در تعرفه‌های تشخیصی درمانی بخش دولتی و رشد ۲۹ درصدی برای بخش خصوصی به تصویب رسید.

ادامه خواندن تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان ۹۲

طلاق در بین زوج های ایرانی

طلاق در بین زوج های ایرانی – ایران و جهان

طلاق در بین زوج های ایرانی
برای پی بردن به عمق این فاجعه کافیست سری به دادگاههای خانواده تهران بزنید. در آنجا روزانه زوج های بسیاری را می بینید که برای گرفتن حکم طلاق پشت در شعبات در انتظار هستند. با نگاهی گذرا متوجه خواهید شد که اغلب آنها زیر ۳۰ سال سن دارند. آمارهای رسمی نیز حکایت از طلاق روزانه ۳۸۱ زوج در کشور دارد. یعنی هر ساعت ۱۶ زوج در ایران از یکدیگر جدا می شوند.

ادامه خواندن طلاق در بین زوج های ایرانی

تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران

تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران – ایران و جهان

تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران
احمد پورنگ نیا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حال حاضر اینترنت دو کشور افغانستان و عراق توسط ایران تامین می‌شود.

ادامه خواندن تأمین اینترنت عراق و افغانستان توسط ایران

عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی

عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی – ایران و جهان

عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی
علی‌اکبر خبازها درباره پرداخت عیدی بازنشستگان اظهار داشت: تأمین اجتماعی یک میلیون و ۷۰ هزار نفر بازنشسته دارد که ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت عیدی آنها اختصاص یافته است.

ادامه خواندن عیدی بازنشستگان تأمین اجتماعی

فراخوان مشمولان دیپلم و زیردیپلم

فراخوان مشمولان دیپلم و زیردیپلم – ایران و جهان

فراخوان مشمولان دیپلم و زیردیپلم
 این سازمان ضمن فراخوان کلیه مشمولان غایب و غیرغایب متولد ۱۳۵۵ تا پایان اسفند ماه ۱۳۷۳ برای انجام خدمت دوره ضرورت طی اطلاعیه ای اعلام کرد: کلیه مشمولان دیپلم و زیر دیپلم سال های مذکور که برگ آماده به خدمت به تاریخ ۱۹ اسفند ماه سال ۱۳۹۱ دریافت کرده اند، باید در ساعت و محلی که توسط سازمان وظیفه عمومی ناجا در برگ معرفی نامه مشمولان به مراکز آموزش نیروهای مسلح اعلام شده، حضور یابند.

ادامه خواندن فراخوان مشمولان دیپلم و زیردیپلم

تاسوعا دیگر تعطیل نیست؟

تاسوعا دیگر تعطیل نیست؟ – ایران و جهان

تاسوعا دیگر تعطیل نیست؟
با حذف تعطیلی تاسوعا و شهادت امام رضا(ع) قرار است تعطیلات رسمی در ایران کمتر شود. طرحی که احتمالا واکنش های متعددی درپی خواهد داشت.

ادامه خواندن تاسوعا دیگر تعطیل نیست؟

کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان

کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان – ایران و جهان

کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان
واحد مرکزی خبر:آمار رسمی نشان می دهد در مدت  پانزده روز بیش از یک میلیارد و دویست و پنجاه  میلیون نفر از مردم چین مسافرت کرده اند.

ادامه خواندن کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان

آغاز بارش باران از پنج‌شنبه در پایتخت

آغاز بارش باران از پنج‌شنبه در پایتخت – ایران و جهان

آغاز بارش باران از پنج‌شنبه در پایتخت
عبدالرضا امیدوار شهری اظهار داشت: روز پنج‌شنبه در ارتفاعات تهران بارش باران آغاز می‌شود ضمن آنکه آسمان پایتخت طی این مدت همراه با غبار صبحگاهی و وزش باد ملایم همراه خواهد بود.مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی نشان می‌دهد که طی روز چهارشنبه در برخی نقاط استان‌های کرمان، سیستان وبلوچستان و شمال هرمزگان بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ادامه خواندن آغاز بارش باران از پنج‌شنبه در پایتخت

آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور کجاست؟

آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور کجاست؟ – ایران و جهان

آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور کجاست؟
۲۴آنلاین:دی‌ماه امسال استان‌های تهران و آذربایجان شرقی هر یک با داشتن شش آدرس ارسال‌کننده بدافزار به عنوان آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور شناخته شدند.

ادامه خواندن آلوده‌ترین استان اینترنتی کشور کجاست؟

واکنش کارگران به افزایش ۲ برابری دستمزد ۹۲

واکنش کارگران به افزایش ۲ برابری دستمزد ۹۲ – ایران و جهان

واکنش کارگران به افزایش 2 برابری دستمزد 92
نماینده کارگران در شورای عالی کار از احتمال برگزاری نشست‌های دوجانبه بین کارگران و کارفرمایان برای تعیین حداقل دستمزد سال آینده خبر داد و گفت: برخی بنگاه‌ها کمک مالی را در جای دیگری هزینه می‌کنند.

ادامه خواندن واکنش کارگران به افزایش ۲ برابری دستمزد ۹۲

پیامک صفر شدن خلافی خودرو دروغ بود

پیامک صفر شدن خلافی خودرو دروغ بود – ایران و جهان

پیامک صفر شدن خلافی خودرو دروغ بود
معاون اجتماعی و فرهنگ و ترافیک راهور ناجا گفت: پیامک‌های صفر شدن خلافی که برای شهروندان ارسال شده دروغ و کذب است.

ادامه خواندن پیامک صفر شدن خلافی خودرو دروغ بود