رشد ۵۲۵ هزار تومانی قیمت سکه تنها در ۱۰ ماه

رشد ۵۲۵ هزار تومانی قیمت سکه تنها در ۱۰ ماه – اخبار اقتصادی

رشد 525 هزار تومانی قیمت سکه تنها در 10 ماه
 باورتان شود که قیمت سکه از اول فروردین امسال تا روز گذشته ۵۲۵ هزار تومان گرانتر شده است و باز هم باورتان شود که حدود ۱۰۰ هزار تومان از این افزایش قیمت تنها در روز گذشته رخ داده است.

ادامه خواندن رشد ۵۲۵ هزار تومانی قیمت سکه تنها در ۱۰ ماه

قبرس نظام مالی خود را در حالت فوق‌العاده قرار می‌دهد

قبرس نظام مالی خود را در حالت فوق‌العاده قرار می‌دهد
به گزارش ریا نووستی، در طرح قانونی تقدیمی به پارلمان بیش از ده تدبیر در این راستا در نظر گرفته شده است. روزنامه یونانی”ویما” این سند را در سایت خود منتشر کرده است.

ادامه خواندن قبرس نظام مالی خود را در حالت فوق‌العاده قرار می‌دهد

شاخص بورس ۹۲ واحد رشد کرد

شاخص بورس 92 واحد رشد کرد
در دادوستد‌های روز گذشته شرکت‌های پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، پالایش نفت تبریز و گل گهر بیشترین نقش را در صعود شاخص داشتندو افزایش ارزش سهام این شرکت‌ها در مجموع ۲۲۰واحد اثر مثبت روی شاخص بورس برجای گذاشت.

ادامه خواندن شاخص بورس ۹۲ واحد رشد کرد

عرضه نقدی سکه در بورس با موافقت بانک مرکزی

عرضه نقدی سکه در بورس با موافقت بانک مرکزی
مهر نوشت: حسین پناهیان درباره عرضه نقدی سکه در بورس کالا گفت: در مورد سکه یا هر کالای دیگری، چنانچه شرایط پذیرش داشته باشد، بورس کالا آمادگی و امکان عرضه نقدی آن را دارد.

ادامه خواندن عرضه نقدی سکه در بورس با موافقت بانک مرکزی

پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آینده

 پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آینده
ایسنا نوشت: با پشت سرگذاشتن یک دوره رکود در خرید و فروش‌های مسکن و افزایش روزافزون قیمت‌ها،‌ عده‌ی زیادی با سرمایه‌گذاری در بخش مسکن صاحب سودهای کلانی شدند وعده‌ای دیگر که توان‌ مالی‌شان برای خرید میلیونی هر متر خانه کافی نیست، منتظرند شاید قیمت‌ها تعدیل شود.

ادامه خواندن پیش‌بینی بازار مسکن در ماه‌های آینده

پرداخت معوقه بازنشستگان تا ۵ مرداد

پرداخت معوقه بازنشستگان تا ۵ مرداد
رئیس اتحادیه پیشکسوتان کارگری در گفت‌و گو با ایلنا اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی شب گذشته ( ۹ تیر) به شعب خود دستور پرداخت مطالبات مربوط به افزایش ۲۵درصدی مستمری‌های چهار ماهه نخست سال ۹۲ را صادر کرد.

ادامه خواندن پرداخت معوقه بازنشستگان تا ۵ مرداد

زمان پرداخت دومین یارانه دولت روحانی

زمان پرداخت دومین یارانه دولت روحانی
تسنیم نوشت: سی و یکمین دوره یارانه‌های نقدی ساعت ۲۴ امشب، جمعه ۲۲ شهریور به‌ازای هر نفر ۴۵۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.
یارانه شهریورماه از روز شنبه ۲۳ شهریورماه قابل برداشت خواهد بود.

ادامه خواندن زمان پرداخت دومین یارانه دولت روحانی

افزایش ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی برخی خودروها

افزایش ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی برخی خودروها
فارس نوشت: اظهارنظر اخیر وزیر صنعت و معاون وی و همچنین مدیران عامل ایران خودرو و سایپا در مورد احتمال افزایش قیمت برخی خودروها باعث شد قیمت بعضی از خودروها در بازار افزایش یابد.

ادامه خواندن افزایش ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی برخی خودروها

تخم مرغ ارزان شد؛ مرغ گران

تخم مرغ ارزان شد؛ مرغ گران
به گزارش همشهری، طبق اعلام بانک مرکزی در هفته منتهی به ۸ آذرماه، متوسط نرخ‌ها در گروه لبنیات و سبزی‌های تازه با ۰٫۲ درصد افزایش نسبت به هفته ماقبل مواجه شده‌اند. گوشت قرمز۰٫۱ درصد رشد قیمت داشته و گوشت مرغ نسبت به هفته ماقبل ۵٫۲ درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است.

ادامه خواندن تخم مرغ ارزان شد؛ مرغ گران

پول تولید سر از املاک درمی‌آورد

پول تولید سر از املاک درمی‌آورد
ولی‌الله سیف با بیان اینکه هر چند سیاست‌های پولی بانک مرکزی در ماه‌های اخیر بر مهار فشارهای تورمی متمرکز بوده ولی این موضوع به هیچ عنوان به معنی غفلت از وضعیت تولید و تأمین مالی این بخش نبوده است، خاطرنشان کرد: در طول دهه‌های گذشته، اشکال مختلف سرکوب مالی جزء لاینفک بخش بانکی کشور شده است.

ادامه خواندن پول تولید سر از املاک درمی‌آورد

سبد کالا ربطی به یارانه نقدی ندارد

سبد کالا ربطی به یارانه نقدی ندارد
پایگاه اطلاع رسانی دولت نوشت: علی ربیعی در بخشی از نشست خبری امروز سخنگوی دولت با خبرنگاران با اشاره به ایجاد بانک جامع اطلاعاتی شهروندان که در برنامه پنج ساله پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: یکی از مشکلات توزیع سبد کالا، نبود بانک جامع اطلاعاتی بود که وزارت تعاون از سه ماه پیش کار ایجاد این بانک اطلاعاتی را آغاز کرده است.

ادامه خواندن سبد کالا ربطی به یارانه نقدی ندارد

تهرانی‌ها صرفه جویی کنید

تهرانی‌ها صرفه جویی کنید
در اطلاعیه این شرکت از شهروندان تهرانی خواسته شده تا در روزهای پایانی سال مصرف آب را مدیریت کنند. در این اطلاعیه آمده است: در روزهای پایانی سال به‌دلیل انجام فعالیت‌هایی مانند خانه‌ تکانی و شست‌وشوی وسایل، میزان مصرف آب به‌صورت چشمگیری افزایش می‌یابد که براساس برآوردها، این افزایش رقمی معادل ۲۰تا ۳۰درصد خواهد بود.

ادامه خواندن تهرانی‌ها صرفه جویی کنید

خانه‌های متری ۱۰ هزار تا ۲۳ میلیون تومان

خانه‌های متری ۱۰ هزار تا ۲۳ میلیون تومان
ایسنا نوشت: بررسی تغییرات قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای مسکونی و درصد تغییرات آن در کل کشور حاکی از آن است که قیمت مسکن درشش ماه ابتدایی سال جاری نسبت به نیمه دوم سال قبل ۱۷٫۵ درصد افزایش یافته است که این رشد قیمتی به بیش از۵۱ درصد نسبت به نیمه اول سال ۹۱ می رسد.

ادامه خواندن خانه‌های متری ۱۰ هزار تا ۲۳ میلیون تومان

زنان سرمایه‌گذاران بهتری هستند یا مردان؟

زنان سرمایه‌گذاران بهتری هستند یا مردان؟
باشگاه خبرنگاران نوشت؛ مطالعات علمی نشان می‌‏دهند که بازده سرمایه گذاری زنان از مردان بیشتر است هر چند که توجیه دقیقی برای این پدیده وجود ندارد.

ادامه خواندن زنان سرمایه‌گذاران بهتری هستند یا مردان؟

گرانی بنزین از یکشنبه آینده

گرانی بنزین از یکشنبه آینده
مهر نوشت: از اسفند ماه سال گذشته تاکنون اجرای چراغ خاموش فاز دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها با تغییر تعرفه ها و افزایش قیمت حامل های مختلف انرژی همچون گاز طبیعی، آب، برق، برخی از فرآورده‌های نفتی همچون گازمایع، نفت کوره و نفت سفید آغاز شده است.

ادامه خواندن گرانی بنزین از یکشنبه آینده

سه گام دیگر تا قیمت نهایی

سه گام دیگر تا قیمت نهایی
به گزارش فارس، بر اساس قانون هدفمند کردن یارانه‌ها قیمت بنزین در داخل کشور باید طی ۵ سال به ۹۵ درصد قیمت فوب خلیج فارس برسد.

ادامه خواندن سه گام دیگر تا قیمت نهایی

فروش بنزین ۱۰۰۰ تومانی رونق گرفت

فروش بنزین ۱۰۰۰ تومانی رونق گرفت
مهر نوشت: پس از چند روز کاهش مصرف بنزین در کشور به دنبال اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت این فرآورده استراتژیک نفتی، مصرف بنزین بار دیگر در کشور روندی صعودی به خود گرفت.

ادامه خواندن فروش بنزین ۱۰۰۰ تومانی رونق گرفت

قیمت جهانی طلا

قیمت جهانی طلا
به گزارش ایرنا به نقل از بلومبرگ، این در حالی است که سرمایه گذاران منتظر برگزاری نشست فردای ( ۱۵ خرداد) بانک مرکزی اروپا هستند که در آن سیاستگذاران این بانک ممکن است محرک‌ها را افزایش دهند.

ادامه خواندن قیمت جهانی طلا

رواج دستفروشی بنزین در پایتخت

رواج دستفروشی بنزین در پایتخت
ايسنا نوشت: فروش بنزین به صورت غیرقانونی در شرایطی با کارت‌های سوخت خودروهای اسقاطی و مفقود شده، وانت بارها و موتورسیکلت‌ها انجام می‌شود که در برخی موارد تفاوتی بین قیمت دست‌فروشان با قیمت بنرین آزاد وجود ندارد!

ادامه خواندن رواج دستفروشی بنزین در پایتخت

شیر و لبنیات ۱۵درصد گران شد

شیر و لبنیات ۱۵درصد گران شد
سكوت و انفعال مسئولان ستاد تنظيم بازار و وزارت جهادكشاورزي در مورد سرنوشت يارانه و قيمت شير خام موجب كليد خوردن رسمي افزايش قيمت شير و لبنيات و خطر كاهش شديد مصرف اين محصولات شده است.

ادامه خواندن شیر و لبنیات ۱۵درصد گران شد

بازار کشش افزایش قیمت را ندارد

بازار کشش افزایش قیمت را ندارد
حبیب الله انصاری روز چهارشنبه ۲۵ تير در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی با بیان این که، قیمت گذاری دستوری در شرایط کنونی بازار پاسخگو نیست، افزود: وقتی عوامل تشکیل دهنده قیمت یک محصول متغییر است، چگونه می‌شود قیمت محصولی افزایش پیدا نکند، اما این بدان معنا نیست که شاهد افزایش قیمت در بازار خواهیم بود.

ادامه خواندن بازار کشش افزایش قیمت را ندارد

مشکل وام ازدواج حل شد

مشکل وام ازدواج حل شد
به گزارش ایسنا، با توجه به کاهش منابعی که موجب توقف ارائه تسهیلات به متقاضیان وام ازدواج شده بود بعد از بررسی‌های انجام شده قرار شد تا با انجام هماهنگی با بانک ها منابع آن‌ها اولویت بندی شده و اعطای وام ازدواج از بعد از عید فطر آغاز شود.

ادامه خواندن مشکل وام ازدواج حل شد

نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد

نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد
ايسنا نوشت: علی طیب‌نیا در نشست تخصصی اقتصاد کلان در همایش تبیین سیاست‌های اقتصادی دولت برای خروج از رکود با بیان این‌که ما نیز نگران این موضوع هستیم که دستاوردهای دولت درباره تورم در جریان مقابله با رکود مخدوش نشود، اظهار کرد:‌ همیشه این تفکر انحرافی وجود داشته که افزایش پایه پولی و سیاست‌های انبساطی مشکل تولید را حل می کند و همچنان هم این تفکر در بخش‌هایی از کشور وجود دارد اما ما این تجربه را بارها آزموده‌ایم و نتایج شوم و سیاه آن را دیده‌ایم.

ادامه خواندن نرخ سود بانکی کاهش می‌یابد

کدام کالا‌ها دلار‌های نفتی را می‌سوزاند

کدام کالا‌ها دلار‌های نفتی را می‌سوزاند
بهبود روابط تجاری ایران با سایر کشورهای جهان در سایه مذاکرات هسته‌ای زمینه افزایش تجارت خارجی کشورمان با استفاده از دلارهای نفتی را فراهم کرده است.

ادامه خواندن کدام کالا‌ها دلار‌های نفتی را می‌سوزاند