تشکیل شرکت ایرانی-عراقی برای توسعه سه میدان مشترک نفتی

تشکیل شرکت ایرانی-عراقی برای توسعه سه میدان مشترک نفتی – اخبار اقتصادی

تشکیل شرکت ایرانی-عراقی برای توسعه سه میدان مشترک نفتی
خبرگزاری فارس: مدیرعامل نفت مناطق مرکزی از تشکیل یک شرکت ایرانی عراقی برای توسعه ۳ میدان نفتی مشترک دو کشور خبر داد.
خبرگزاری فارس: تشکیل شرکت ایرانی-عراقی برای توسعه سه میدان مشترک نفتی

ادامه خواندن تشکیل شرکت ایرانی-عراقی برای توسعه سه میدان مشترک نفتی

تعداد کاربران معاملات بر خط به بیش از ۲۰۰ هزار نفر رسیده است

تعداد کاربران معاملات بر خط به بیش از ۲۰۰ هزار نفر رسیده است
به گزارش فارس  به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)آخرین  جلسه “کمیته تخصصی تجارت و اقتصاد الکترونیکی، کارگروه مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات و امنیت (فاوا)” در سال ۱۳۹۱، با حضور نمایندگانی از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان فناوری اطلاعات، سازمان امور مالیاتی، وزارت تعاون و  بانک مرکزی در محل سازمان بورس برگزار شد.

ادامه خواندن تعداد کاربران معاملات بر خط به بیش از ۲۰۰ هزار نفر رسیده است

اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به صلاح مردم نیست

اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به صلاح مردم نیست
مسعود میرکاظمی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر اظهار داشت: عملکرد دولت در حوزه اقتصاد در دو سال گذشته خوب نبوده است و ما در شاخص های کلان اقتصادی از جمله تورم و رشد اقتصادی به جایگاه مطلوب نرسیدیم.

ادامه خواندن اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به صلاح مردم نیست

قطع سهمیه بنزین برخی خودروها

قطع سهمیه بنزین برخی خودروها
مهر نوشت: مصرف بنزین و گازوئویل کشور از ابتدای سالجاری تاکنون با رشد قابل توجه‌ای در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته همراه بوده است به طوری‌که در فروردین ماه سال ۱۳۹۲ به‌طور متوسط روزانه ۶۸٫۳ میلیون لیتر بنزین و حدود ۷۵٫۸۸میلیون لیتر گازوئیل در کشور مصرف شده است.

ادامه خواندن قطع سهمیه بنزین برخی خودروها

هجوم میوه‌های ممنوعه خارجی به بازار

هجوم میوه‌های ممنوعه خارجی به بازار
به گزارش همشهری، در حال حاضر میوه‌های خارجی شامل پرتقال‌های ترک، مصری و انگور، گلابی و میوه‌های گرمسیری کمیاب در بازار با قیمت‌های نجومی به وفور دیده می‌شود. این در حالی است که براساس اعلام گمرک در‌ماه گذشته هیچ میوه خارجی به غیراز موز از مبادی رسمی وارد نشده است.

ادامه خواندن هجوم میوه‌های ممنوعه خارجی به بازار

لغو تحریم بانک ملت

لغو تحریم بانک ملت
بانک ملت اعلام کرد پس از سالها تلاش و پیگیری مستمر در محاکم مختلف انگلیس و بهره گیری از حقوقدانان برجسته، موفق شد رأی قاطع و صریحی را از عالی ترین مرجع قضایی انگلیس مبنی بر غیرقانونی بودن دستورالعمل تحریم وزارت خزانه داری و مصوبه تحریم پارلمان انگلیس مصوب اکتبر سال ۲۰۰۹ را دریافت کند.

ادامه خواندن لغو تحریم بانک ملت

آخرین اخبار از حذف یارانه پردرآمدها

آخرین اخبار از حذف یارانه پردرآمدها
 دولت هم معتقد است نباید تا قبل از تکمیل اطلاعات دقیق و کافی برای شناسایی این افراد، اجرای این کار آغاز شود. اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اعلام کرده‌اند که دولت از طریق اطلاعات ثبت اسناد املاک و مستغلات، خودرو و سایر دارایی‌ها، این افراد قابل شناسایی هستند اما دولت معتقد است این کار حساسیت و پیچیدگی بیشتری دارد که به سرعت قابل اجرا نیست.

ادامه خواندن آخرین اخبار از حذف یارانه پردرآمدها

کاهش قیمت سیم کارت دائمی

کاهش قیمت سیم کارت دائمی
به گزارش ایرنا، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره ۱۶۶ در تاریخ ۳۰ خردادماه ۹۲ مصوب کرد که همراه اول می‌تواند علاوه بر ۱۲۰ هزار تومان تعرفه اتصال، حداکثر مبلغ ۳۶ هزار تومان به عنوان تضمین پرداخت از متقاضیان خریم سیم کارت دایمی دریافت کند که به این مبلغ، مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه می‌شود.

ادامه خواندن کاهش قیمت سیم کارت دائمی

افزایش ۶۰ هزارتومانی حقوق کارگران

افزایش ۶۰ هزارتومانی حقوق کارگران
مهر نوشت: در عین حال، کارفرمایان در دی ماه امسال موظف هستند معوقه ۵ ماه گذشته حق مسکن را به همراه مبلغ دی ماه به صورت یکجا پرداخت کنند، بنابراین تنها در پایان دی ماه حقوق مشمولان قانون کار ۶۰ هزارتومان افزایش خواهد یافت. هفدهم شهریورماه امسال نیز وزیر کار مصوبه افزایش حق بن نقدی از ۳۵ به ۵۰هزارتومان را برای اجرا ابلاغ کرده بود.

ادامه خواندن افزایش ۶۰ هزارتومانی حقوق کارگران

میزان عیدی امسال کارگران

میزان عیدی امسال کارگران
فارس نوشت: هرسال با نزدیک شدن به ماههای پایانی کم کم بحث مطالبات کارگران و عیدی و پاداش پایان سال انها در محافل مختلف مطرح می‌شود.

ادامه خواندن میزان عیدی امسال کارگران

افزایش حداقل مزد به ۶۰۰ هزار تومان

افزایش حداقل مزد به ۶۰۰ هزار تومان
ایسنا نوشت: فعالان کارگری بر این باورند که با توجه به موکول شدن بررسی شیوه‌های تعیین مزد به سال آینده و تاکید بر تعیین دستمزد همچون روال سال گذشته و زمزمه‌های افزایش ۲۰ تا ۲۵ درصدی دستمزد، به احتمال زیاد حداقل مزد کارگران به ۶۰۰ هزار تومان برسد.

ادامه خواندن افزایش حداقل مزد به ۶۰۰ هزار تومان

افزایش ۱۲۱هزارتومانی حقوق کارگران

افزایش ۱۲۱هزارتومانی حقوق کارگران
مهر نوشت: سه شنبه هفته آینده شورای عالی کار اولین نشست ویژه خود برای تعیین حداقل دستمزد سال ۹۳ مشمولان قانون کار کشور را با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار خواهد کرد. پیش بینی می شود علاوه بر آن، وزارت کار یک نشست پایانی را نیز برای هفته آخر سال برنامه ریزی و در آن جلسه مصوبه افزایش دستمزد سال آینده را نهایی و اعلام کند.

ادامه خواندن افزایش ۱۲۱هزارتومانی حقوق کارگران

ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی

ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، براساس برنامه اعلام شده، ثبت نام از سرپرستان متقاضی نیازمند یارانه نقدی که عدد سمت راست شماره کارت ملی آنها ˈصفرˈ است از صبح روز ۲۰ فروردین ماه جاری، بطور همزمان در سراسر کشور و از طریق شبکه اینترنتی به نشانی www.refahi.ir و یا از طریق مراکز کمیته امداد، بهزیستی، دفاتر پستی، استانداری‌ها و فرمانداری‌ها انجام می‌شود.

ادامه خواندن ثبت نام متقاضیان دریافت یارانه نقدی

اعلام قیمت بنزین

اعلام قیمت بنزین
ایسنا نوشت: لحظه شماری برای اعلام قیمت بنزین در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ‌آغاز شده است و به نظر می‌رسد قیمت بنزین ۷۰۰ و ۱۲۰۰ تومانی و گازوئیل ۵۰۰ تومانی در آخرین شب‌های فروردین ۹۳ نهایی و اعلام شوند.

ادامه خواندن اعلام قیمت بنزین

بنزین ۳ نرخی شد

بنزین ۳ نرخی شد
به گزارش خبرنگار مهر، از ساعت ۲۴ پنج شنبه ۴ اردیبهشت ماه قیمت بنزین، گازوئیل و سی.ان.جی رسما اعلام و در جایگاه‌های سوخت این فرآورده‌های نفت و گاز عملا با قیمت های جدید عرضه خواهد شد.

ادامه خواندن بنزین ۳ نرخی شد

یورور از دلار پیش افتاد

یورور از دلار پیش افتاد
به گزارش خبرگزاری فرانسه، حدود ساعت شش به وقت گرینویچ، قیمت پول واحد اروپایی از یک ممیز ۳۹۱۱ که روز چهارشنبه معامله شده بود، به یک ممیز ۳۹۱۷ دلار رسید.

ادامه خواندن یورور از دلار پیش افتاد

پایبند نبودن طلافروشان به توافقات

پایبند نبودن طلافروشان به توافقات
ایسنا نوشت: علی عسکری در حاشیه اولین نشست همکاری‌های مالیاتی کشورهای عضو اکو در تهران درباره وضعیت ارائه اظهارنامه‌های الکترونیکی مالیاتی اظهار کرد: مودیان می‌توانند در خرداد ماه اظهارنامه‌های الکترونیکی مالیاتی خود را در سامانه سازمان مالایتی تکمیل و به صورت الکترونیکی مالیات خود را پرداخت کنند تا حداقل مراجعه به سازمان و ادارات مالیاتی صورت بگیرد.

ادامه خواندن پایبند نبودن طلافروشان به توافقات

قطع گاز مشترکان خانگی بدهکار نتیجه نداد

قطع گاز مشترکان خانگی بدهکار نتیجه نداد
مهر نوشت:  یکی از راهکارهای قانونی شرکت ملی گاز ایران برای وصول مطالبات و بدهی‌های معوق گازی مشترکان، صدور اخطاریه و سپس قطع گاز مشترکان است. با این وجود این ساز و کاز برای کل مشترکان به ویژه مصرف کنندگان بزرگ گاز کشور جواب نداده است و در این میان، شرکت‌های گاز استانی برای وصول مطالبات گازی، شرکت‌های پیمانکار وصول مطالبات استخدام کرده اند.

ادامه خواندن قطع گاز مشترکان خانگی بدهکار نتیجه نداد

توزیع سبد امنیت غذایی برای ۷.۵ میلیون نفر

توزیع سبد امنیت غذایی برای ۷.۵ میلیون نفر
دولت در اين بسته غذايي اعتبار ويژه‌اي براي دريافت اقلام مورد نياز افراد نيازمند شامل گوشت قرمز، گوشت مرغ، تخم‌مرغ، برنج، ماكاروني، حبوبات، لبنيات، روغن مايع، رب و خرما درنظر گرفته است.

ادامه خواندن توزیع سبد امنیت غذایی برای ۷.۵ میلیون نفر

جلوی افزایش قیمت خودرو را می‌گیریم

جلوی افزایش قیمت خودرو را می‌گیریم
ایسنا نوشت: رضا رحمانی گفت: موضوع افزایش قیمت خودرو از سوی شورای رقابت در یکی از جلسات کمیسیون صنایع مطرح شد و مورد مخالفت اعضا قرار گرفت. اعضای کمیسیون صنایع به اتفاق آراء، افزایش قیمت را در شرایط فعلی غیرقابل قبول می دانستند و معتقد بودند نباید این گرانی اتفاق می افتاد.

ادامه خواندن جلوی افزایش قیمت خودرو را می‌گیریم

پیش‌بینی بازار طلا بعد از ماه رمضان

پیش‌بینی بازار طلا بعد از ماه رمضان
در حال حاضر با توجه به ماه مبارک رمضان بازار خرید و فروش طلا رونقی ندارد ولی پیش بینی می شود بعد از ماه رمضان رونق به بازار برگردد ولی تغییرات قیمتی خاصی را نمی توان پیش‌بینی کرد.

ادامه خواندن پیش‌بینی بازار طلا بعد از ماه رمضان

مردم کاهش تورم را احساس نمی‌کنند

مردم کاهش تورم را احساس نمی‌کنند
به گزارش مهر، اسدالله عسگراولادی با بیان اینکه فعالان اقتصادی به «دولت تدبیر و امید» امید بستهاند، گفت: اگر چه این امید وجود دارد اما تدبیر در مورد تورم، گرانی و رکود تورمی هنوز کارساز نشده و دولت سعی میکند این موانع را برطرف کند اما هنوز تلاش وی کارساز نشده است.

ادامه خواندن مردم کاهش تورم را احساس نمی‌کنند

ایران خودرو پیش فروش ۵ خودرو را آغاز کرد

ایران خودرو پیش فروش ۵ خودرو را آغاز کرد
شرایط پیش‌فروش عادی و طلایی شهریورماه ایران‌خودرو از ساعت ۱۰ صبح امروز آغاز شد.

ادامه خواندن ایران خودرو پیش فروش ۵ خودرو را آغاز کرد