کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز توسط جوانان ایرانی

کسب ۹ مدال طلا، نقره و برنز توسط جوانان ایرانی
به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در روز دوم این پیکارها که در شهر ازمیز ترکیه برگزار شد، در رشته کشتی آزاد ایمان صادقی در وزن ۶۰ کیلوگرم و رضا مظفری در وزن ۷۴ کیلوگرم با شکست تمامی رقبای خود قهرمان شدند. در وزن ۱۲۰ کیلوگرم نیز امین طاهری در دور نخست مقابل حریف ترکیه‌ای با ناداوری شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

در روز نخست این رقابت‌ها نیز صابر خانجانی در وزن ۵۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره شد.

در رشته کشتی فرنگی نیز در روز دوم در وزن ۶۰ کیلوگرم علی ارسلان با دو پیروزی مقابل کشتی‌گیران ترکیه و برتری مقابل حریف آذربایجانی راهی دیدار فینال شد. ارسلان در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر ۳ مغلوب حریف روس شد و به مدال نقره بسنده کرد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم فرشاد بلفکه در سه دور حریفان ترکیه‌ای را مغلوب کرد، اما در مرحله نیمه نهایی مغلوب کشتی‌گیر دیگری از کشور میزبان شد. بلفکه در دیدار رده‌بندی با نتیجه ۸ بر ۱ کشتی‌گیر قزاق را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۸۴ کیلوگرم علی شریفی پس از پیروزی مقابل حریف ترکیه‌ای، در دور بعد مقابل حریف روس مغلوب شد. شریفی در دیدار رده‌بندی کشتی‌گیر نروژی را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۱۲۰ کیلوگرم بابک رزمپوش پس از استراحت در دور نخست، در دورهای دوم و سوم کشتی‌گیرانی از ترکیه و آذربایجان را شکست داد و راهی دیدار فینال شد. نماینده کشورمان در دیدار پایانی مغلوب حریف روس شد و به مدال نقره رسید. در همین وزن آرمان نظری در دو دور کشتی‌گیران ترکیه‌ای را مغلوب کرد، اما در مرحله نیمه نهایی مقابل حریف روس شکست خورد. نظری در دیدار رده‌بندی نیز مقابل حریف ترکیه‌ای مغلوب شد و به مقام پنجم رسید.

در مجموع تیم منتخب کشتی فرنگی جوانان کشورمان که روز شنبه توسط رضا خدری در وزن ۵۰ کیلوگرم و بهروز ملکی در وزن ۵۵ کیلوگرم به ترتیب صاحب یک مدال طلا و یک مدال برنز شده بود، با کسب یک طلا، دو نقره و سه برنز پس از تیم‌های روسیه (۶۹ امتیاز)، ترکیه (۶۵ امتیاز) با ۶۴ امتیاز سوم شد.

 
wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *