چون سیاه بودم کاپیتان نشدم

چون سیاه بودم کاپیتان نشدم
به گزارش ایسنا، سول کمپل کاپیتان سابق آرسنال دست به افشاگری عجیبی زد و سخنانش به تیتر بیشتر روزنامه‌های انگلیسی تبدیل شد. او در اظهار نظری جالب گفت که تیم ملی فوتبال انگلیس به خاطر رنگ سیاهش اجازه بستن بازوبند کاپیتانی را به او نداد.

کمپل ۳۹ ساله ۷۳ بار پیراهن تیم ملی فوتبال انگلیس را به تن کرد اما تنها سه بار آن هم در بازیهای دوستانه بازوبند کاپیتانی را بر بازو بست. او گفت: براین باروم که فدراسیون فوتبال انگلیس آرزو می‌کرد که من سفید پوست بودم. من تمام شاخصه‌ها و معیارهای یک کاپیتان را داشتم. در خط دفاعی بازی می کردم و در حالیکه سن و سال زیادی نداشتم کاپیتان تیم باشگاهیم شدم. با این حال نه اتحادیه فوتبال انگلیس و نه حتی تماشاگران دوست نداشتند که من کاپیتان شوم و بازوبند کاپیتانی را به بازو بندم. شما کاپیتان سیاه پوستی را در تیم ملی انگلس نمی‌یابید. در رده‌های پایین سنی کاپیتان سیاه پوست وجود دارد اما در تیم بزرگسالان نه، چرا که در انگلیس باید کاپیتان سفید پوست باشد.

کمپل درباره کاپیتانی مایکل اوون در دوران او گفت: اوون مهاجم بسیار خوبی بود اما در حد واندازه‌های یک کاپیتان هم نبود. وقتی او را به عنوان کاپیتان انتخاب کردند بسیار ناراحت شدم و بارها از خودم پرسیدم که چرا بازوبند را به من نمی‌دهند. اما همواره به این پاسخ می‌رسیدم، رنگ پوستم. اگر من سفید پوست بودم بازوبند به من می‌رسید.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *