ویزای استرالیا؛ ۱۶میلیون تومان

ویزای استرالیا؛ ۱۶میلیون تومان
آخرین طعمه این مرد، فردی بود که ۱۶میلیون تومان در اختیار او قرار داد تا همراه خانواده‌اش راهی استرالیا شود اما وقتی دید که وی پس از گرفتن پول، ناپدید شده و دیگر به تماس‌هایش جواب نمی‌دهد، فهمید کلاه گشادی سرش رفته و با مراجعه به اداره آگاهی از او شکایت کرد.

این مرد به مأموران گفت: چند‌ماه پیش با مردی به اسم حاج‌رسول آشنا شدم. این مرد مدعی بود که قادر است ظرف مدت ۲‌ماه من و اعضای خانواده‌ام را به‌صورت کاملا قانونی و با گرفتن ویزا از سفارت استرالیا به این کشور بفرستد و من که از مدتی قبل به فکر مهاجرت بودم، حرف‌هایش را باور کردم. حاج‌رسول در ۳مرحله ۱۶میلیون تومان از من گرفت اما پس از دریافت پول ناپدید شد و دیگر او را ندیدم.

با شکایت این مرد، تیمی از مأموران پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران وارد عمل شده و در ادامه موفق به شناسایی چند نفر دیگر شدند که آنها نیز در دام مرد کلاهبردار افتاده بودند. بررسی اظهارات این افراد نشان می‌داد که مرد کلاهبردار با معرفی خود به‌نام حاج‌رسول و با این ادعا که می‌تواند ظرف ۲‌ماه برایشان ویزای استرالیا بگیرد، از آنها نیز مبالغ میلیونی دریافت کرده و سپس ناپدید شده است.

کارآگاهان که حدس می‌زدند حاج‌رسول یک مجرم سابقه‌دار باشد به سراغ بانک اطلاعاتی پلیس رفتند و در بررسی تصاویر مجرمان سابقه‌دار توانستند متهم را شناسایی کنند. او مردی ۵۷ساله به نام عباس بود که پیش از این هم از سوی پلیس دستگیر شده و به زندان افتاده بود. در ادامه محل اختفای این مرد را در حوالی شهرک اکباتان شناسایی و او را دستگیر کردند. در بازرسی مخفیگاه وی تعدادی کارت ویزیت به نام حاج‌رسول کشف شد و متهم پس از انتقال به اداره آگاهی به کلاهبرداری از طعمه‌هایش اعتراف کرد. سرهنگ رحیم فرزام، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: برای متهم قرار قانونی صادر شده و کسانی که با این شگرد هدف کلاهبرداری قرار گرفته‌اند می‌توانند برای شکایت به پایگاه یکم مراجعه کنند.

 
wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *