جهش قیمتی سبزی و تره بار

جهش قیمتی سبزی و تره بار
مهر نوشت: تغییرات قیمتی این روزها در بازار میوه، سبزی و تره بار بسیار چشمگیر بوده و قیمت انواع این محصولات نسبت به هفته‌های گذشته گاه تا ۲۰۰۰ تومان در هر کیلو نیز افزایش را تجربه کرده است.

به نحوی که قیمت هر کیلوگرم سبزی خوردن در مغازه‌های سطح شهر تا ۴۵۰۰ تومان نیز به فروش می‌رسد. این در شرایطی است که مغازه داران نیز رغبتی به خرید و فروش انواع سبزی نداشته و همین امر، کمبود این کالا را در مغازه‌های سطح شهر را نشان می دهد.

در عین حال، قیمت سایر انواع تره بار نیز با افزایش چشمگیری مواجه بوده است. به نحوی که قیمت برخی از انواع تره بار با قیمت برخی میوه ها برابری می کند. به این معنا که قیمت یک کیلوگرم سبزی خوردن در مغازه های سطح شهر با قیمت یک کیلوگرم سیب برابر است.

علاوه بر این، قیمت انواع میوه نیز با افزایش مواجه بوده است، به خصوص قیمت موز و سیب در بازار حرکتی افزایشی را از ابتدای دیماه امسال شروع کرده است و وقتی از مغازه داران علت این امر را جویا می شویم، عنوان می کنند که امسال سیب خوب در بازار کم است و بنابراین قیمت نیز بالا است. از سوی دیگر برخی از آنها می گویند که ورود دولت به ذخیره سازی میوه نیز سبب این امر است.

قیمت انواع میوه در بازار

هم اکنون قیمت هر کیلوگرم سیب قرمز در میادین میوه و تره بار ۲۸۰۰ تومان و در مغازه های سطح شهر بین ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ تومان است. ضمن اینکه قیمت هر کیلوگرم موز نیز در میادین میوه و تره بار ۳۴۵۰ تومان و در مغازه های سطح شهر ۴۰۰۰ تومان است. قیمت هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال نیز در میادین میوه و تره بار ۱۶۰۰ تومان است؛ در حالیکه در مغازه های سطح شهر از ۲۸۰۰ تا ۳۵۰۰ تومان به فروش می رسد.

قیمت هر کیلوگرم نارنگی نیز در میادین میوه و تره بار ۲۲۰۰ تومان است که در مغازه های سطح شهر تا ۳۵۰۰ تومان نیز به فروش می رسد. قیمت هر کیلوگرم لیموشیرین در میادین میوه و تره بار ۱۷۰۰ تومان است که در مغازه های سطح شهر نیز محدوده قیمتی ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان دارد.

قیمت هر کیلوگرم خیار نیز در میادین میوه و تره بار ۲۷۰۰ تومان و در مغازه های سطح شهر تا ۳۵۰۰ تومان است. هر کیلوگرم خرمالو در میادین میوه و تره بار ۲۶۰۰ تومان و در مغازه های سطح شهر تا ۳۵۰۰ تومان است.

همچنین قیمت هر کیلوگرم کیوی در میادین میوه و تره بار ۲۶۰۰ تومان است و در مغازه های سطح شهر تا ۳۵۰۰ تومان عرضه می شود. هر کیلوگرم گلابی نیز در میادین میوه و تره بار ۳۶۰۰ تومان، پرتقال بیروت ۱۵۵۰ تومان، تامسون شمال ۱۶۰۰ تومان، پرتقال رسمی شمال ۱۵۵۰ تومان، انار ۲۵۰۰ تومان و انگور ۳۰۰۰ تومان است.

قیمت انواع سبزی و تره بار

قیمت هر کیلوگرم بادمجان در میادین میوه و تره بار ۱۶۰۰ تومان، بادمجان دلمه در میادین میوه و تره بار ۱۲۰۰ تومان، هر کیلوگرم پیاز سفید ۹۲۰ تومان، هر کیلوگرم پیاز قرمز ۱۲۲۰ تومان، تره فرنگی ۲۰۰۰ تومان، چغندر ۱۱۵۰ تومان، انواع سبزی ۲۲۰۰ تومان، سیب زمینی ۱۳۵۰ تومان، سیر ۱۷۰۰ تومان، شلغم ۱۱۰۰ تومان، کلم سفید ۷۰۰ تومان، کلم قرمز ۸۰۰ تومان، فلفل دلمه ۲۰۰۰ تومان، گل کلم ۷۰۰ تومان، کاهو ۹۵۰ تومان، کدو ۲۴۰۰ تومان، کلم بروکلی ۲۴۰۰ تومان، کرفس ۱۳۰۰ تومان است.

قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی بوته ای ۱۹۵۰ تومان، گوجه فرنگی گلخانه ای ۲۶۰۰ تومان، لیمو ترش ۱۹۵۰ تومان، لوبیا سبز ۲۶۰۰ تومان و هویج ۱۰۵۰ تومان است.

این محصولات به این قیمت ها در حالی در میادین میوه و تره بار عرضه می شود که در سطح شهر، گاه با ۱۵۰۰ تومان اختلاف در مغازه ها عرضه می‌شوند. نمونه آن نیز گوجه فرنگی، انواع سبزی، کاهو و هویج و کرفس است.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *