پرداخت غرامت ۲۹۰ میلیون دلاری به اپل

پرداخت غرامت ۲۹۰ میلیون دلاری به اپل
براساس گزارش فاکس‌نیوز، این حکم از میان ۲۶ محصولی که هیات‌منصفه قبلی آنها را به دلیل شباهت به محصولات اپل زیر سوال برده بود، تنها ۱۳ محصول را تایید کرد از این رو خسارت ۱٫۰۵ میلیارد دلاری اپل به ۲۹۰ میلیون دلار تخفیف پیدا کرد. سامسونگ برای این حکم جدید درخواست تجدید‌نظر کرده‌است.

سامسونگ همچنین در انتظار آغاز دادگاهی جدید است که به واسطه شکایت اپل از محصول جدید این شرکت در ماه مارچ آغاز خواهد شد. سامسونگ و اپل بزرگترین شرکت‌های تولید‌کننده اسمارت‌فون در جهان هستند و همین امر باعث درگرفتن جدالی جاودانه میان این دو رقیب سرسخت بازار ۳۰۰ میلیارد دلاری اسمارت‌فون شده‌است.

اپل همواره در دادگاه‌‌ها، دادگاه‌‌های دولتی و آژانس‌های ناظر اعلام کرده‌است که محصولات اندرویدی شرکت سامسونگ کپی‌برداری از محصول آی‌فون این شرکت است. سامسونگ نیز در این کارزار بیکار ننشسته و با شکایت‌های مشابه با اپل مقابله به مثل می‌کند.

شرکت سامسونگ در دادگاه روز پنجشنبه اپل را متهم کرد که در تلاش است با ایجاد روحیه میهن‌پرستانه به واسطه آغاز بحث دفاع از شرکت‌های آمریکایی در برابر رقبای خارجی، هیات منصفه را تحت تاثیر خود قرار دهد. با این‌همه در نهایت حکم بر علیه این شرکت صادر شده و ۲۹۰ میلیون دلار خسارت برای شرکت اپل در نظر گرفته شد.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *