ایران یکی از ۵ تیم کم شانس جام جهانی

ایران یکی از ۵ تیم کم شانس جام جهانی
به گزارش ایسنا، تیم‌های بزرگ دنیا در تلاش برای قطعی کردن صعود خود به جام جهانی برزیل هستند. اما اگر این تیم‌های بزرگ نتوانند صعودشان را به جام جهانی قطعی کنند، چه تیم‌هایی جایگزین آنها خواهند شد.

سایت GMS یکی از سایت‌های معتبر فوتبال انگلیس، پنج کشور حاضر یا در حال صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ را بررسی کرده است که به احتمال زیاد تیم‌های ضعیف جام خواهند بود. در این فهرست نام تیم ملی ایران نیز که صعودش را به عنوان تیم نخست به جام جهانی قطعی کرده است، نیز به چشم می‌خورد.

۱-اتیوپی رتبه در فیفا ۱۰۲

اتیوپی بیشتر در دوومیدانی مطرح است تا ورزش فوتبال. آنها اکنون شرایط بسیار خوبی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ دارند و به احتمال زیاد باید شاهد حضور آنها در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل باشیم.

با وجود آنکه اتیوپی به خاطر بازی دادن به یک بازیکن محروم در بازی برابر بوتسوانا محروم شد، موفق شد در دیداری حساس و سرنوشت‌ساز میزبان جام‌جهانی ۲۰۱۰ را شکست دهد تا به دور پایانی انتخابی جام جهانی در قاره آفریقا راه یابد. آنها زمانی که در بازی برابر بوتسوانا به یک بازیکن محروم خود بازی دادند، باعث شد تا نتیجه آن دیدار ۳ بر صفر به سود حریف تغییر کند تا امیدهای اتیوپی برای صعود به جام جهانی کمرنگ شود. اما آنها موفق شدند در دیداری حساس با نتیجه دو بر یک آفریقای جنوبی را شکست دهند تا مجددا شانسشان برای صعود به جام جهانی افزایش یابد.

آنها در دور پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ در یک بازی رفت و برگشت باید به مصاف حریف خود بروند. اگر آنها بتوانند با قرعه خوبی مواجه شوند این تیم را در جام جهانی برزیل می‌بینیم.

۲- ایران رتبه در فیفا ۵۲

ایران بیشتر به خاطر مسائل هسته‌ای در رسانه‌ها مطرح است تا موفقیت تیم ملی فوتبالش. اما آنها یکی از تیم‌های حاضر در جام‌جهانی برزیل خواهند بود. ایران در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ موفق شد در دو بازی رفت و برگشت برابر کره‌جنوبی عملکرد خوبی داشته باشد و به برتری برسد تا بتوانند برای چهارمین بار صعودشان به جام جهانی را قطعی کنند.

ایران هیچ‌گاه نتوانسته در جام جهانی از گروه خود صعود کند. مهم‌ترین نتیجه آنها در جام جهانی پیروزی ۲ بر یک برابر‌ آمریکا در سال ۱۹۹۸ است. آن بازی تنها پیروزی ایران در تاریخ جام جهانی محسوب می‌شود. ایرانی‌ها امیدوارند در جام جهانی ۲۰۱۴ بتوانند این رکورد را بهبود ببخشند اما روند نا‌امید کننده ایران پس از صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ باعث شده است خیلی از هواداران فوتبالدوست‌ ایران نگران تیم ملی کشورشان باشند.

۳- مونته‌نگرو رتبه در فیفا ۲۸

پس از آنکه در جام جهانی ۲۰۰۶ با کشور صربستان در قالب یک تیم در جام جهانی شرکت کرد، آنها در جام جهانی می‌توانند به عنوان کشوری مستقل حضور داشته باشند. مونته‌نگرو با جمعیتی ۶۲۰ هزار نفری توانسته صعود خود را در رده‌بندی فیفا به لطف بازی‌های خوبش در انتخابی جام جهانی داشته باشد. تنها نقطه سیاه کارنامه مونته‌نگرو شکست ۴ بر صفر برابر اوکراین در انتخابی جام جهانی است. آنها اکنون رقابت سختی با انگلیس برای صعود به جام جهانی دارند. مونته‌نگرو با ستاره‌هایی نظیر استفان یووتیچ و میرکو ووچینیچ به جام جهانی خواهد رفت. شاید به جای انگلستان.

۴-کیپ‌ورد رتبه در فیفا ۳۶

کیپ‌ورد با چند جزیره کوچک در اقیانوس آتلانتیک با جمعیتی کمتر از ۵۰۰ هزار نفر. اما موفقیت‌های اخیر آنها در فیفا باعث شده است که در رتبه سی‌وششم جهان برسند. فوتبال کیپ‌ورد از سال ۲۰۰۰ پیشرفت خود را آغاز کرد. آنها تا پیش از سال ۲۰۰۰ در رتبه ۱۸۲ دوم جهان نیز قرار گرفتند اما نتایج خوب در انتخابی جام جهانی باعث شد تا پیشرفت چشمگیری داشته باشند.

کیپ‌ورد برای صعود به جام جهانی رقیبان سختی مثل کامرون و نیجریه دارند. میشل پلاتینی و داوید سیلوا دو بازیکنی هستند که اصلیتی کیپ‌وردی دارند.

۵- کاستاریکا رتبه در فیفا ۴۲

کاستاریکا نسبت به چهار تیم دیگر در این فهرست عملکرد بهتری در جام جهانی داشته است. آنها حتی در جام جهانی ۱۹۹۰ توانستند به مرحله دوم صعود کنند. جام جهانی ۲۰۰۶ آخرین حضور کاستاریکا در جام جهانی بوده است. آنها پس از پیروزی برابر آمریکا و تساوی برابر مکزیک، شانس زیادی برای صعود به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل دارند. این در حالی است که اکنون سه دیدار تا پایان انتخابی جام جهانی قاره آمریکای‌مرکزی و شمالی باقی مانده است.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *