زورگیران خشن در کمین مشتریان بانک‌ها

زورگیران خشن در کمین مشتریان بانک‌ها
گستاخی اعضای این باند به حدی بود که به‌دنبال طعمه‌هایشان حتی وارد مجتمع‌های مسکونی می‌شدند و در راه پله‌ها، دست به سرقت‌های خونین می‌زدند.۲عضو این باند در جریان یک درگیری در خیابان خاوران دستگیر شدند.

هشتم مردادماه، وقتی ماموران کلانتری ۱۳۲تهران از درگیری میان چند نفر در خیابان خاوران باخبر شدند راهی آنجا شدند اما به محض رسیدن به محل، متوجه ۲نفر از طرفین درگیری شدند که با دیدن خودروی پلیس سوار یک موتورسیکلت شدند و پا به فرار گذاشتند.

فرار آنها ظن پلیس را برانگیخت و ماموران که اطمینان داشتند ۲جوان موتورسوار ریگی در کفششان دارند به تعقیبشان پرداختند و لحظاتی بعد هر دوی آنها به نام‌های میلاد و حسین را دستگیر کردند. با انتقال متهمان به کلانتری مشخص شد که هر دوی آنها از مجرمان سابقه‌دار در زمینه کیف‌قاپی و سرقت هستند و احتمالا از ترس لورفتن سرقت‌های جدیدشان، قصد داشته‌اند از دست پلیس فرار کنند.

به همین دلیل هر دو متهم به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران انتقال یافتند و تحقیقات از آنها ادامه یافت. کارآگاهان در بررسی پرونده‌های کیف‌قاپی و زورگیری، متوجه شدند که چهره میلاد و حسین شباهت زیادی به تصاویر چهره‌نگاری دزدان تحت تعقیب دارد. بنابراین شاکیان این پرونده‌ها به اداره آگاهی دعوت شدند و به محض دیدن متهمان، آنها را شناختند و گفتند که این افراد، همان کسانی هستند که با تهدید چاقو، اموالشان را سرقت کرده‌اند.

بررسی اظهارات مالباختگان نشان داد که تمامی آنها زمانی که از بانک یا مراکز تجاری خارج شده بودند، هدف حمله دزدان خشن قرار گرفته و اموالشان از سوی آنها به سرقت رفته بود.در این میان تعدادی از مالباختگان اظهار داشتند که متهمان آنها را تا خانه‌شان تعقیب کرده و زمانی که این افراد وارد راه‌پله‌های مجتمع مسکونی‌شان شده بودند، دزدان به آنها حمله کرده و بعد از مجروح‌کردنشان با ضربات چاقو، پول‌هایشان را به سرقت برده‌اند.

با این اطلاعات بازجویی از ۲متهم دستگیر شده ادامه یافت و آنها که چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند با اعتراف به ده‌ها فقره کیف قاپی و زورگیری، مدعی شدند که عضو سوم باند نوجوان ۱۷ساله‌ای به نام امیر است که در منطقه خاوران زندگی می‌کند. با این اطلاعات، امیر نیز دستگیر شد و به کیف‌قاپی و زورگیری با روش زاغ‌زنی اعتراف کرد.
سرهنگ محمد اشراقی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران با بیان این خبر گفت: با توجه به اعترافات صریح متهمان، برای آنها قرار قانونی صادر شده و شاکیان احتمالی می‌توانند برای شناسایی متهمان و شکایت از آنها به پایگاه ششم پلیس آگاهی مراجعه کنند.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *