نجات از اعدام پس از خواب مادر مقتول

نجات از اعدام پس از خواب مادر مقتول
۳۱شهریور‌ماه سال۸۱ مأموران پلیس در جریان درگیری خونینی در جنوب پایتخت قرار گرفتند و راهی آنجا شدند. بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد ۴۴ساله‌ای به‌خاطر اختلافات مالی با یکی از بستگان دامادش درگیر شده و او را با ضربات چاقو به قتل رسانده و متواری شده است. کارآگاهان ۲۴ساعت بعد، عامل درگیری مرگبار را در حاشیه تهران دستگیر کردند و وی در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد.

مرد جنایتکار وقتی در برابر قاضی شعبه ۱۶۰۶ دادگاه عمومی تهران قرار گرفت، درخصوص جزئیات حادثه گفت: مدت‌ها بود که بین من و دامادمان (شوهر خواهرم) اختلاف پیش آمده بود و با هم درگیری داشتیم. اختلافمان بر سر خرید یک مغازه بود تا اینکه تصمیم گرفتیم به این اختلافات پایان دهیم.

وی افزود: روز حادثه شوهر خواهرم به همراه مقتول که یکی از بستگانش بود، نزد من آمدند. در جریان صحبت‌هایمان ناگهان درگیری پیش آمد و من آنقدر عصبانی شدم که اصلا متوجه نشدم و با چاقو ضربه‌ای به مقتول زدم. در جلسه دادگاه خانواده قربانی درخواست قصاص کردند و اظهار داشتند که پسرشان در این ماجرا قصد میانجیگری داشته تا اختلاف‌ها پایان یابد اما بی‌دلیل کشته شده است.

در پایان این محاکمه، قاضی دادگاه متهم را به قصاص محکوم کرد و حکم به تأیید قضات دیوان عالی کشور رسید. درحالی‌که پرونده به اجرای احکام دادسرای جنایی تهران فرستاده شده بود تا مقدمات اجرای حکم فراهم شود، خانواده مقتول هفته گذشته به دادسرا رفتند و قاتل پسرشان را بخشیدند.

مادر مقتول به رئیس اجرای احکام دادسرا گفت: چند شب پیش خواب پسرم را دیدم و او از من خواست تا قاتلش را ببخشم و از مجازاتش صرف‌نظر کنم. من هم بعد از دیدن این خواب تصمیم گرفتم از خون پسرم بگذرم.به‌دنبال رضایت خانواده مقتول، متهم نیز از چوبه دار رهایی یافت و پرونده به دادگاه فرستاده شد تا بار دیگر از لحاظ جنبه عمومی جرم محاکمه شود.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *