ارمغان ۴ ووشوکار ایران

ارمغان 4 ووشوکار ایران
به گزارش روابط عمومی فدراسیون ووشو، وی که در فرم نن گون با کسب امتیاز ۹/۵۴ در جایگاه نخست ایستاده بود، در فرم نان چوان با امتیاز ۹/۶۲ اول شد و بدین ترتیب با معدل‌گیری از ۲ فرم مذکور صاحب مجموع امتیاز ۱۹/۱۶ شد و ضمن کسب اولین نشان طلای ووشوی کشورمان، اولین مدال زرین کاروان ورزش ایران در بازی‌های جهانی وورلد گیمز کلمبیا را به ارمغان اورد.

بعد از عربی نماینده برزیل با مجموع امتیاز ۱۹/۰۵ نقره گرفت و تالوکار ژاپن با مجموع امتیاز ۱۸/۸۰ به مدال برنز دست یافت.

محسن محمد سیفی، جواد آقایی و حمیدرضا قلی‌پور، سه ملی‌پوش دلاور ووشوی کشورمان نیز با کسب ۳ نشان طلای دیگر علاوه بر رساندن کاروان ورزش ایران در بازی‌های جهانی وورلدگیمز کلمبیا به ۴ مدال طلا، یک رکورد تاریخی به ثبت رساندند تا از ۴ شرکت‌کننده صاحب ۴ مدال زرین طلا شوند.

صبح روزیکشنبه (۱۳ مرداد) در شهر کالی کلمبیا و در پایان رقابت‌های ووشو و در بخش ساندا (مبارزه) در فینال وزن ۶۵- کیلوگرم، محسن محمد سیفی در ۲ راند متوالی “پی یر موآ”، نفر سوم جهان از فرانسه را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در دیدار نهایی وزن ۷۵- کیلوگرم جواد آقایی در یک دیدار تماشایی و حماسی و با حساب ۲ بر ۱ “لیو چیانگ”، قهرمان جهان از چین را مغلوب کرد و صاحب گردن آویز طلا شد.

و در فینال وزن ۸۵- کیلوگرم حمیدرضا قلی‌پور در ۲ راند پیاپی “ارسلان بکتمیروف”، دارنده نشان نقره جهان از روسیه را شکست داد و به نشان طلا دست یافت.

بدین ترتیب تیم ملی ووشوی کشورمان که با ۴ ووشوکار در این رقابت‌های معظم شرکت کرده بود، ۴ مدال طلای با ارزش کسب کرد.

گفتنی است کاروان ورزش ایران در این رقابت‌ها در رشته‌های تیراندازی با کمان (کامپوند)، دوگانه، اسنوکر، جوجیتسو و ووشو شرکت کرده است که در رشته جوجیبتسو یک نقره و یک برنز به دست آورده است.

 wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *