سرقت از نمایشگاه جواهری در کن

سرقت از نمایشگاه جواهری در کن
براساس گزارش CNN، روز گذشته در نمایشگاه جواهراتی که در شهر کن برگزار می‌شد سرقتی مسلحانه انجام گرفته و جواهراتی به ارزش ۵۳ میلیون دلار یا ۴۰ میلیون یورو به سرقت رفتند.

این سرقت که از ماه می تا کنون سومین سرقت در شهر کن به شمار می‌رود صبح روز یکشنبه در هتل کارلتون رخ داده‌است. به گفته مقامات پلیس نیس فرانسه، سارق که چهره خود را پوشانده بوده‌است، با اسلحه مهمانان و مسئولان نمایشگاه را تهدید به مرگ کرده و جواهرات را به سرقت برده‌است. پلیس ارزش ۵۳ میلیون دلاری جواهرات را تایید نکرده‌است.

این سرقت در پی دو سرقت بزرگ جواهر دیگر که امسال در طی برگزاری فستیوال فیلم کن رخ داد، انجام گرفته‌است. طی برگزاری فستیوال فیلم کن گردنبندی به ارزش ۲٫۶ میلیون دلار از همان هتلی که چند روز پیشتر جواهراتی به قیمت یک میلیون دلار ربوده شده‌بودند، به سرقت رفت. این گردنبند بخشی از یک مجموعه جواهرات متعلق به شرکت چوپارد، حامی مالی فستیوال کن، بوده است.

در عین حال این سرقت چند ماه پس از سرقت بی‌باکانه جواهرات از فرودگاه بلژیک انجام گرفته‌است. در ماه فوریه هشت مرد نقابدار و مسلح با استفاده از دو خودرو از مسیر حفره‌ای که در حصار فرودگاه بروکسل ایجاد کرده‌بودند وارد فرودگاه شده و ۵۰ میلیون دلار الماس را از هواپیمایی درحال حرکت،‌ پیش از اینکه سرعت آن افزایش پیدا کند، به سرقت بردند. تاکنون بیش از ۳۰ نفر در رابطه با آن سرقت دستگیر شده‌آند.

در سال ۲۰۰۸ نیز چهار سارق مسلح که دو نفر از آنها زن بودند وارد چواهر فروشی هری وینستون در پاریس شده و ۱۱۱ میلیون دلار کالا را در عرض ۱۵ دقیقه از این جواهرفروشی به سرقت بردند. این جواهرات در سال ۲۰۱۱ در ناودان خانه‌ای در حومه شهر پاریس کشف شدند.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *