در جستجوی اسرار نظامی کره جنوبی

در جستجوی اسرار نظامی کره جنوبی
به گزارش بی‌بی‌سی، مطالعه‌ای که توسط لابراتوار شرکت مک آفی منتشر شده نشان می‌دهد هکرها با انتشار ویروس‌های مخصوصی به دنبال اطلاعاتی در ارتش کره جنوبی هستند که دارای محتوایی با کلماتی نظیر “سلاح”، “ارتش آمریکا” و “سری و محرمانه” است.

مک‌آفی می‌گوید افرادی که پشت حملات سایبری ماه مارچ ۲۰۱۳ بر علیه تلویزیون‌ها و رسانه‌های کره جنوبی بودند از سال ۲۰۰۹ در حال سرقت اطلاعات محرمانه کره جنوبی هستند.

این کار از طریق یک نرم‌افزار مخرب انجام می‌شود که با شناسایی بعضی کلمات خاص و ردیابی کامپیوترهایی که آن‌ها را ذخیره می‌کنند شروع به جمع‌آوری، سرقت و ارسال این اطلاعات به یک سرور خارجی می‌کند.

    سرقت اطلاعات سربازان آمریکایی در پی حمله سایبری به کره جنوبی

بعضی از کلماتی که مک‌آفی می‌گوید این ویروس به آن‌ها حساس است عبارتند از: “تاکتیکی”، “سرهنگ”، “لژستیک”، “عملیات Key Resolve” که نام یکی از رزمایش‌های مشترک ارتش آمریکا و ارتش کره جنوبی است.

این در حالی است که سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی با اعلام این که کامپیوترهای حاوی اسرار نظامی این کشور به هیچ شبکه عمومی متصل نیستند این گزارش را رد کرد. اما سخنگویی از وزارت دفاع آمریکا بدون تأیید یا رد محتوای این گزارش گفته که این وزارتخانه قصد بررسی آن را دارد.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *