حداقل حقوق بازنشستگان ۷۰۰ هزار تومان

حداقل حقوق بازنشستگان به 700 هزار تومان
ایسنا نوشت: حسن اعتمادزاده با بیان اینکه هفته گذشته در جلسه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، افزایش ۲۵ درصدی حقوق مستمری‌بگیران و نیز افزایش حداقل حقوق بازنشستگان به ۷۰۰ هزار تومان مطرح شد گفت: افزایش حداقل حقوق بازنشستگان به صورت تلویحی مورد موافقت هیات امنا قرار گرفت، اما به دلیل ارائه نشدن مصوبه مربوط به آن، نمی‌توانستیم مصوبه کتبی صادر کنیم.

وی با اشاره به اینکه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند برخلاف مصوبه دولت مطلبی را بیان و یا حذف کند، خاطر نشان کرد: هیات امنا به مصوبه هیات دولت نیاز داشت تا بتواند بر روی آن مصوبه‌، مصوبه‌ای صادر کند و چون هفته گذشته این مصوبه را در اختیار نداشتیم، تنها به صورت تلویحی موافقت خود را با این موضوع اعلام کردیم.

به گفته اعتمادزاده، هیات امنای این سازمان با کلیات افزایش ۲۵ درصدی حقوق مستمری‌بگیران و نیز افزایش حداقل حقوق بازنشستگان به ۷۰۰ هزار تومان، مخالفتی نداشته و تنها نیازمند مصوبه کتبی هیات دولت است.

وی در مورد مصوبه هیات دولت در خصوص افزایش حداقل حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی به ۷۰۰ هزار تومان، خاطر نشان کرد: بر اساس این مصوبه، قرار است بازنشستگانی که ۳۰ سال به طور کامل حق بیمه پرداخت کرده‌اند، حداقل حقوقشان به ۷۰۰ هزار تومان افزایش یابد.

دبیرهیات امنای سازمان تامین اجتماعی افزود: هیات امنای سازمان تامین اجتماعی موافقت خود را با این دو موضوع اعلام و عنوان کرد که سازمان می‌تواند افزایش ۲۵ درصدی حقوق مستمری‌بگیران و نیز افزایش حقوق بازنشستگان را به ۷۰۰ هزار تومان اجرایی کند و تنها خواستار در اختیار قرار گرفتن مصوبه هیات دولت شد تا این موضوع کتبا نیز اعلام شود.

اعتمادزاده با اشاره به اینکه صحبت‌های زیادی در مورد مشروط شدن افزایش ۲۵ درصدی حقوق مستمری‌بگیران به تصویب افزایش حداقل حقوق بازنشستگان شده بود، عنوان کرد: بعضی از دوستان سمتی ندارند یا با سمت مجعول اظهارنظر می‌کنند، آن هم با عناوینی که سه سال پیش با توجه به قوانین مجلس از بین رفته است.

وی افزود: قبلا هم تذکراتی به بعضی از این افراد داده شد، اما این از نظر قانونی دارای مشکل است و نباید با این سمت اظهارنظر کرد.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *