ایران در تولید مواد غذایی

ایران در تولید مواد غذایی – اخبار اقتصادی

ایران در تولید مواد غذایی
دبیر انجمن صنایع آبمیوه و کنسانتره با بیان اینکه ایران از نظر مواد غذایی و محصولات کشاورزی یک کشور با پتانسیل بالا محسوب می‌شود، گفت: در کشوری که جنگ ۸ ساله را پشت سر گذاشته مطرح کردن بحث قحطی تازگی دارد و تعجب‌آور است.

ولی‌الله داوودآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در دنیایی که کالا به سرعت اخبار جابه‌جا می‌شود جایی برای نایاب شدن محصولات وجود نخواهد داشت و اصولاً انبار کردن و احتکار با فرهنگ ایرانی سازگار نیست.
وی تصریح کرد: نگاهی گذرا به سوپرمارکت‌ها نشان می‌دهد که مواد غذایی داخلی و خارجی با تنوع بالایی در کشور وجود دارد و از طرفی صنایع غذایی داخلی اتکای چندانی به مواد اولیه وارداتی ندارند.
داوودآبادی افزود: در صنعت آبمیوه به جز واردات کنسانتره برخی میوه‌های گرمسیری، نوع خاصی از پاکت نیز برای بسته‌بندی آب‌میوه به کشور وارد می‌شود که البته با راه‌اندازی کارخانه داخلی تولید این نوع پاکت‌ها، این وابستگی نیز کاهش خواهد یافت.
وی ادامه داد: در حال حاضر واردات کنسانتره پرتقال نیز به کشور صورت می‌گیرد که دلیل آن پائین بودن میزان تولید داخل با توجه به از بین رفتن باغات و گران شدن مواد اولیه داخلی است.
دبیر انجمن آبمیوه با بیان اینکه برخی مسائل و مشکلات، تولید را در ایران تنبل کرده است، گفت: سالانه حدود ۱۲ هزار تن کنسانتره پرتقال در کشور مصرف می‌شود در حالی که تولید داخل حدود ۳ تا ۴ هزار تن است اما باید به این مسئله توجه کنیم که امکان تولید این کنسانتره در کارخانه‌های داخلی وجود دارد و با یک سری حمایت‌ها می‌توان این توان تولید را فعال کرد.
وی ادامه داد: درست است که یک سری مواد اولیه به کشور وارد می‌شود ولی این به معنی آن نیست که در داخل توان تولید نداریم و ممکن است قحطی شود.
داوودآبادی با بیان اینکه ۱۰ تا ۲۰ درصد صنعت آبمیوه به واردات مواد اولیه متکی است، گفت: بقیه مواد اولیه در داخل تولید می‌شود و اگر پتانسیل بخش کشاورزی نیز بالفعل شود امکان رشد صنعت آبمیوه و تأمین میزان بیشتری از مواد اولیه از طریق داخل فراهم خواهد شد.

ایران در تولید مواد غذایی – مجله وب پارسی – اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *