کاهش قیمت خودرو در بازار

کاهش قیمت خودرو در بازار
با اعلام نتایج اولیه انتخابات ریاست‌جمهوری از روز گذشته سیر صعودی قیمت‌ها در بازار خودرو متوقف شد و زمینه کاهش نسبی قیمت خودرو در حاشیه بازار را فراهم کرد. فعالان بازار خودرو با پیش‌بینی تداوم روند کاهشی قیمت‌ها در بازار معتقدند که بازار خودرو با طی دوره رکود چند هفته دیگر به‌سامان خواهد رسید چرا که مشتریان خودرو منتظر روند کاهشی بیشتر قیمت‌ها در بازار خودرو هستند تا افزایش بی‌رویه‌ای که طی هفته‌های اخیر دوباره گریبانگیر بازار خودرو شده بود، برطرف شود.

کاهش نسبی قیمت‌ها

روز گذشته قیمت پژو ۲۰۶تیپ ۵در حاشیه بازار به ۴۰، پژو ۲۰۶صندوقدار مدل V8 به ۴۳، پژو ۴۰۵بنزینی و دوگانه سوز به‌ترتیب ۵٫۲۷و ۲۸٫۵میلیون تومان کاهش یافت. همچنین قیمت پژو پارس سال به ۳۸و نوع دوگانه سوز این خودرو به ۳۷، تندر۹۰ مدل E1 ایران خودرو به ۳۳، تندر ۹۰مدل E2 ایران خودرو به ۳۶، رانا ۳۳و سمند LX به ۲۸میلیون تومان کاهش یافت. در گروه محصولات سایپا نیز قیمت تندر۹۰‌ E2 پارس خودرو به ۳۷، مگان ۸۵ و تیانا به ۱۴۷میلیون تومان کاهش یافته است.

علاوه بر کاهش نسبی قیمت انواع خودرو در حاشیه بازار نکته حائز اهمیت کاهش شدید میزان خرید و فروش خودرو و انتظار مشتریان برای کاهش بیشتر قیمت‌هاست که زمینه تشدید رکود بازار خودرو را فراهم کرده است. روند کاهش نسبی قیمت خودرو در حاشیه بازار در حالی از روز گذشته آغاز شده که تداوم مناقشه تعیین نرخ تورم‌بخشی خودروهای مونتاژ داخل و کاهش شدید تولید و عرضه خودروهای پرتیراژ و داخلی و ناتوانی شورای رقابت در اعمال نظارت بر مصوبات قیمت‌گذاری و تنظیم بازار خودرو موجب رها شدن بازار خودرو و پیشی گرفتن قیمت خودروهای بی‌کیفیت داخلی و چینی از قدرت خرید مردم شده و مشخص نیست چه دستگاه‌هایی وظیفه نظارت بر تیراژ و قیمت عرضه خودروهای داخلی را بر عهده دارد.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *