محاکمه دو مرد جوان به اتهام تعرض به ۷ زن کرجی

محاکمه دو مرد جوان به اتهام تعرض به ۷ زن کرجی – اخبار حوادث

محاکمه دو مرد جوان به اتهام تعرض به 7 زن کرجی

اعضای باندی که متهم هستند هفت زن کرجی را ربوده و مورد آزار جنسی قرار داده‌اند در جلسه محاکمه جزییات آدم‌ربایی‌ها را توضیح دادند، این در حالی است که رییس باند همچنان فراری است.

برخی از شاکیان که در جلسه دادگاه حاضر شده‌ بودند، گفتند حاضر به اعلام رضایت نیستند و می‌خواهند متهمان مجازات شوند. زنی بهمن ماه سال ۸۴ به ماموران پلیس کرج مراجعه کرد و مدعی شد، سه مرد او را به‌عنوان مسافر سوار ماشین کردند و بعد در مکانی خلوت مورد آزار و اذیت قرار دادند و اموالش را به سرقت بردند.

این زن در توضیح آنچه اتفاق افتاده‌ بود، گفت: «سه مرد جوان سوار ماشین بودند من هم کنار خیابان منتظر ماشین بودم. مسیری که می‌خواستم بروم را گفتم و راننده هم من را سوار ماشین کرد اما بعد از چند دقیقه سر از جاده‌ دیگری درآوردیم، می‌خواستم پیاده شوم خیلی ترسیده‌ بودم اما آنها جلو من را گرفتند، مورد آزار جنسی قرار دادند و به شدت هم کتکم زدند. سه مرد جوان هرچه پول و طلا داشتم از من گرفتند و بعد من را وسط بیابان رها کردند.»

در حالی‌که بررسی ادعای این زن آغاز شده ‌بود، چند زن دیگر هم شکایت‌هایی مشابه را مطرح کردند. از آنجایی که گفته‌های این زنان شبیه به هم بود، پلیس متوجه شد احتمالا کسانی که به این افراد تجاوز کرده‌اند یک باند هستند، چراکه همه این زنان مشخصات پیکانی سفید رنگ را به پلیس می‌دادند که سه مرد جوان سوار بر آن بودند. در حالی‌که بر تعداد شاکیان اضافه می‌شد، متهمان هنوز شناسایی نشده‌ بودند تا اینکه تعداد این شکایت‌ها به ۱۵ فقره رسید و بعد از دو سال ماموران موفق شدند پیکان سفیدرنگی را که شاکیان مشخصاتش را می‌دادند، شناسایی کنند.

دو نفر از سه مردی که گفته می‌شد با استفاده از پیکان سفید‌رنگ اقدام به آدم‌ربایی کرده‌اند بازداشت شدند و تحقیقات از آنها آغاز ‌شد. دو متهم به نام‌های «امید» و «حسین» اتهامات را انکار کردند، اما سرانجام بعد از چندین جلسه بازجویی جرم‌شان را پذیرفتند اما زمانی که ماموران از شاکیان خواستند برای شناسایی متهمان در اداره آگاهی حاضر شوند، فقط هفت نفر از آنها حاضر شدند و مابقی دیگر شکایت خود را پیگیری نکردند. بعد از اینکه هفت نفر از قربانیان دو متهم را شناسایی کردند، آنها پذیرفتند به این زنان تعرض کرده‌اند. آنها گفتند: به همراه یکی دیگر از دوستان‌مان به نام «مهدی» زنان جوان را به‌عنوان مسافر سوار ماشین می‌کردیم و بعد به بیابان‌های اطراف کرج می‌رفتیم و آنها را مورد آزار قرار می‌دادیم. سپس پول‌ها و طلاهای این زنان را به سرقت می‌بردیم و آنها را رها می‌کردیم.

با توجه به اینکه گفته می‌شد بیشتر این تجاوزها در ابتدا توسط مهدی متهم فراری پرونده انجام شده تحقیقات برای دستگیری او ادامه یافت اما ماموران نتوانستند وی را بازداشت کنند و پرونده برای رسیدگی به اتهام دو متهم به دادگاه کیفری ‌استان تهران فرستاده شد. امید و حسین در شعبه ۷۹ دادگاه کیفری‌استان تهران بارها مورد بازجویی قرار گرفتند و در مورد همدست فراری آنها از دو متهم سوال شد، اما حسین و امید گفتند نمی‌دانند مهدی کجاست و احتمالا بعد از اینکه متوجه بازداشت آنها شده خود را مخفی کرده‌است. با توجه به اینکه تلاش‌ها برای شناسایی رییس باند به جایی نرسید، روز گذشته دو متهم برای محاکمه در برابر قضات حاضر شدند. در ابتدای جلسه محاکمه سه شاکی از هفت شاکی پرونده که در دادگاه حاضر شده ‌بودند در جایگاه ایستادند و شکایت خود را مطرح کردند.

یکی از این زنان گفت: من به‌عنوان مسافر سوار ماشین شدم، در راه متهمان من را به یک بیابان بردند. آنها به شدت مرا کتک زدند و بعد هر سه من را مورد آزار قرار دادند. اول مهدی این کار را کرد. بعد دو نفر دیگر. وقتی که از نفس افتاده بودم و دیگر نمی‌توانستم کاری بکنم پول و مقدار زیادی طلا را که همراهم بود را به سرقت بردند.

گفته‌های این زن و شاکی‌های دیگر در حالی بود که سایر شاکیان هم در جلسات قبلی و در شکایت خود در بازپرسی جزییات تکان دهنده‌ای از این تجاوزات را توضیح داد‌ه‌ بودند. یکی از شاکیان گفته‌ بود، او را ساعت‌ها مورد آزار و اذیت قرار دادند و بیش از ۱۰بار به او تعرض و جسم نیمه‌جانش را در بیابان رها کردند. وقتی نوبت به متهمان رسید، در ابتدا امید در جایگاه حاضر شد.

قاضی محمدی‌کشکولی اتهامات را به امید تفهیم کرد و گفت: تو متهم به آدم‌ربایی، تعرض و سرقت اموال شاکیان هستی، قبول داری؟ متهم جواب داد: اتهام آدم‌ربایی را قبول دارم اما من به هیچ کدام از زنان تعرض نکردم. او گفت: من فقط راننده ‌بودم و حسین و مهدی تعرض و اموال شاکیان را سرقت می‌کردند البته باید بگویم از پول‌ها به من هم چیزی می‌رسید اما اتهام تعرض را قبول ندارم. در ادامه دیگر متهم پرونده در جایگاه حاضر شد، او هم گفت: من هم فقط اتهام آدم‌ربایی را قبول دارم. به هیچ‌کدام از این زنان تعرض نکردم اما می‌دیدم که امید و مهدی این کار را می‌کردند. من فقط در یک مورد می‌خواستم تعرض کنم که وقتی نزدیک زن جوان رفتم، پشیمان شدم. البته اتهام سرقت را قبول دارم.

هر دو متهم در آخرین دفاع خود گفتند هرچه را که در اداره آگاهی و در بازجویی‌ها گفته‌اند، قبول ندارند.

بعد از پایان دفاعیات متهم و وکلای مدافع آنها هیات قضات شعبه ۷۹ برای صدور رای دادگاه وارد شور شدند.

محاکمه دو مرد جوان به اتهام تعرض به ۷ زن کرجی – مجله وب پارسی – اخبار حوادث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *