زن متهم به قتل: از دخترم دفاع کردم

زن متهم به قتل: از دخترم دفاع کردم – اخبار حوادث

زن متهم به قتل: از دخترم دفاع کردم     
پوران، زنی که مدعی است در دفاع از دختر ۱۳ ساله اش ناخواسته مرتکب قتل پسری جوان شده است یک بار دیگر در دادگاه کیفری استان فارس محاکمه شد، پوران رضایی که ساکن ارسنجان است

دو سال قبل وقتی دید پسری جوان به نام «بابک» که مزاحم دخترش بود قصد دارد به زور داخل خانه آنها بشود سعی کرد مانع ورود او شود اما در این درگیری چاقویی در بدن پسر جوان فرورفت و او جان باخت.

پس از آن پوران به اتهام قتل عمدی محاکمه و در حالی که اصرار داشت در دفاع از دخترش سارا مرتکب این کار شده است به قصاص محکوم شد اما دیوان عالی کشور این حکم را نقض کرد چرا که براین عقیده بود پوران دفاع مشروع انجام داده است پس از آن پوران که به مدت دو سال در زندان به سر برده بود آزاد و پرونده اش به شعبه دوم دادگاه کیفری استان فارس ارجاع شد.

این زن ۴۵ ساله هفته گذشته پای میز محاکمه رفت و بار دیگر از خودش دفاع کرد. در ابتدای این جلسه محاکمه حجت الاسلام عرفانی پور رییس دادگاه طرفین را به صلح و سازش دعوت کرد اما اولیای دم بابک گفتند به کمتر از قصاص متهم رضایت نمی دهند.

سپس نماینده دادستان با تشریح ماجرا خواستار صدور حکم مرگ برای پوران شد و بعد از آن وکیل اولیای دم در جایگاه قرار گرفت. او خطاب به قضات گفت: «پوران به عمد بابک را کشته و بهترین دلیل برای اثبات آن این است که مقتول و سارا از قبل با هم رابطه داشتند و بابک روز حادثه به دعوت دختر متهم به خانه او رفت و پس از آن از منزل خارج شد و دقایقی بعد دوباره به آنجا بازگشت تا با پوران صحبت کند و به او درباره دلیل حضور قبلی اش در آنجا توضیح بدهد اما این زن به جای گوش دادن به حرف های بابک با قساوت کارد را در سینه پسر جوان فرو کرد.

مقتول قصد برقراری رابطه نامشروع نداشت بلکه به این دلیل به آنجا رفته بود تا از سارا خواستگاری کند. بنابراین بحث دفاع مشروع صحیح نیست و من درخواست صدور حکم قصاص دارم.»

پوران سپس به دفاع از خودش پرداخت او با رد اتهام قتل عمدی ماجرا را توضیح داد و گفت: «آن روز برای خرید بیرون رفته بودم، وقتی برگشتم، دیدم بابک روی دیوار خانه است از اینکه وارد منزل نشده و اتفاقی نیفتاده است خوشحال شدم البته بعدا فهمیدم او در نبود من وارد خانه شده و با دخترم رابطه برقرار کرده است. بابک از قبل مزاحم سارا می شد و ما حتی یک بار از او شکایت کرده اما برای حفظ آبرو موضوع را پیگیری نکرده بودیم.

چند دقیقه بعد از دیدن بابک روی دیوار زنگ خانه به صدا درآمد چون آیفون ما خراب است جلوی در رفتم و آن را باز کردم، دیدم بابک به زور می خواهد وارد خانه شود قبل از رفتن جلو در مشغول سبزی خرد کردن بودم و چاقویی در دستم بود البته آن لحظه اصلا حواسم به چاقو نبود. بابک سعی داشت در را هل بدهد و از آن طرف من تلاش می کردم مانع ورود او شوم یکدفعه نفهمیدم چطور شد که چاقو به بدن بابک فرورفت بعد از این اتفاق بلافاصله شوهرم و اورژانس را خبر کردیم و آن پسر را به بیمارستان رساندیم اما او فوت کرد و بعد از آن تسلیم پلیس شدم.

من در زمان حادثه سعی داشتم از دختر ۱۳ ساله ام دفاع کنم و به هیچ وجه قصد جنایت نداشتم اگر به عمد می خواستم بابک را بکشم به جای کارد میوه خوری از وسیله مطمئن تری استفاده می کردم و به جای یک ضربه، چندین ضربه به نقاط حساس بدن او می زدم ضمن اینکه سریع اورژانس را خبر نمی کردم و این جوان را به بیمارستان نمی رساندم و بعد از اطلاع از مرگ بابک فرار می کردم.»

در این هنگام قاضی دادگاه از متهم پرسید اولیای دم می گویند مقتول قصد خواستگاری داشته و با دعوت به خانه شما آمده بود در این باره چه می گویید. پوران پاسخ داد: «اگر کسی قصد خواستگاری دارد باید همراه بزرگترش بیاید نه به تنهایی ضمن اینکه وقتی باید بیاید که والدین دختر حضور داشته باشند در حالی که بابک در غیاب ما وارد خانه شده بود. ضمن اینکه برای خواستگاری کردن از در وارد می شوند نه از بالای دیوار و خواستگاری کردن به معنی ایجاد رابطه نیست در حالی که بابک در نبود من به دخترم تعرض کرده بود. او از دخترم عکس هایی داشت و همیشه او را تهدید می کرد. ما قبلا به دلیل این موضوع شکایت هم کرده بودیم.»

زن میانسال در پایان دفاعیاتش گفت: «با اینکه اتهام قتل عمدی را قبول ندارم ولی چون مصیبتی به خانواده مقتول وارد شده است، صمیمانه اظهار تاسف می کنم و از آنها تقاضا دارم فارغ از حکم دادگاه اعلام رضایت کنند.»

در ادامه دو وکیل مدافع پوران به دفاع از وی پرداختند و رییس دادگاه در حالی ختم جلسه را اعلام کرد که با خواسته وکیل اولیای دم مبنی بر صدور مجدد قرار بازداشت برای پوران مخالفت کرد.

زن متهم به قتل: از دخترم دفاع کردم – مجله وب پارسی – اخبار حوادث

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *