دو شرکت بورسی۱۰۰ و ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه می دهند

دو شرکت بورسی۱۰۰ و ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه می دهند – اخبار اقتصادی

دو شرکت بورسی100 و 200 درصد افزایش سرمایه می دهند
خبرگزاری فارس:دو شرکت بورسی پتروشیمی کرمانشاه و شیشه دارویی رازی ۱۰۰ و حدود ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه می دهند.
خبرگزاری فارس: دو شرکت بورسی۱۰۰ و ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه می دهند

به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس، شرکت پتروشیمی کرمانشاه که از ۲۲ آبان سال جاری با کشف قیمت ۴۵۰ تومانی هر سهم و سرمایه اسمی ۸۸٫۲ میلیارد تومانی به جمع شرکت های بورسی پیوسته، به منظور تأمین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی، ۸۸٫۲ میلیارد تومان دیگر به سرمایه خود اضافه خواهد کرد.
این افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی اعمال شده و این شرکت تازه وارد بورسی دارای سرمایه ۱۷۶٫۴ میلیارد تومانی خواهد شد.

همچنین شرکت شیشه دارویی رازی هم که دارای سرمایه ۸٫۱ میلیارد تومانی است، درصدد اعمال افزایش سرمایه حدود ۲۰۰ درصدی برآمده است. این افزایش سرمایه ۱۶٫۲ میلیارد تومانی از سه محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی ۱۲٫۶۵ میلیارد تومانی، سود انباشته و سایر اندوخته های ۱٫۷ و ۱٫۸۵ میلیارد تومان انجام خواهد شد.

هدف از این افزایش سرمایه هم تأمین سرمایه مورد نیاز جهت اجرای طرح توسعه به منظور استفاده بهینه از امکانات و تأسیسات زیربنایی موجود، خرید و جایگزینی ماشین آلات و افزایش ظرفیت تولید شرکت از ۴۰ تن به ۹۰ تن در روز و مشارکت در افزایش سرمایه شرکت تولیدی شیشه بسته بندی تاکستان (شرکت سرمایه پذیر) است.

دو شرکت بورسی۱۰۰ و ۲۰۰ درصد افزایش سرمایه می دهند – مجله وب پارسی – اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *