یک زورگیر حرفه‌ای

یک زورگیر حرفه‌ای
۲۹فروردین‌ماه سال گذشته پسر جوانی به کلانتری شهرری رفت و به مأموران گفت:شب قبل در میدان شهرری به مقصد پاکدشت سوار یک خودروی پراید سفید‌رنگ که ۳سرنشین داشت شدم. در بین راه ناگهان ۲نفر از آنها با چاقو به سمتم حمله ور شدند و پس از مجروح کردن من از ناحیه گردن، پول و عابربانکم را سرقت کردند. وی افزود:آنها با تهدید از من خواستند تا رمز کارت عابربانکم را در اختیارشان قرار دهم و بعد از آن مرا در بیابان‌های منطقه پاکدشت رها کرده و متواری شدند.

آدم ربایی

بعد از اعلام این شکایت، مأموران اداره پنجم پلیس آگاهی پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند و ۲۴ساعت بعد با شکایت دیگری روبه‌رو شدند که نشان می‌داد سرنشینان خودروی پراید سفید‌رنگ این بار تحت عنوان مأمور دست به گروگانگیری و زورگیری زده‌اند. فرد گروگان که از ناحیه پای راست دچار شکستگی شده بود هنگام طرح شکایت به مأموران گفت: چند روز قبل در خیابان شهیدرجایی ایستاده بودم که یک خودروی پراید سفید رنگ مقابلم توقف کرد و ۲مرد جوان ازداخل آن پیاده شدند و به سمت من آمدند.

آنها شروع به پرسیدن آدرس کردند و من درحالی‌که مشغول نشان‌دادن آدرس مورد نظر بودم ناگهان یکی از آنها از پشت سر به من حمله کرد و نفر دوم پاهایم را گرفت. در همان لحظه تعدادی از اهالی محل با دیدن این صحنه به کمک من شتافتند اما آنها خود را مأمور معرفی کردند و با نشان دادن تجهیزات نظامی مانند شوکر مانع دخالت مردم شدند.

وی ادامه داد: ۲مرد جوان مرا سوار ماشین پراید کردند و دست، پاها و چشمانم را بستند. گروگانگیران مرا به منطقه‌ای بردند و مدعی شدند که اگر ۱۰میلیون تومان پول در اختیارشان قرار دهم آزادم می‌کنند اما به آنها گفتم چنین پولی ندارم که در آن لحظه مرا مورد ضرب و شتم قرار دادند و با جسم سنگینی چندین ضربه به پای راستم زدند که باعث شکستگی‌های متعدد پایم از ۵ناحیه شد.

وی افزود: آنها بعد از چند ساعت سرانجام ۴۰۰هزار تومان پولی که همراهم بود را به سرقت بردند و مرا در زمین‌های زراعی جاده ورامین رها کردند. درحالی‌که قادر به حرکت نبودم، یک چوپان به‌صورت کاملا اتفاقی مرا دید و موضوع را به پلیس اطلاع داد که با حضور مأموران در محل، توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شدم

دستگیری

افزایش شکایت‌ها در این پرونده نشان می‌داد سرنشینان خودروی پراید سفید رنگ به‌صورت سریالی دست به زورگیری و سرقت‌های خشن با شیوه‌های مختلف می‌زنند، به همین‌خاطر مأموران با کمک مالباخته‌ها به چهره نگاری پرداختند و در بررسی آلبوم مجرمان سابقه‌دار چهره یکی از متهمان به نام سعید را شناسایی کردند. تحقیقات نشان می‌داد که سعید یکی از اشرار سابقه‌دار است که به همراه تعداد دیگری از دوستانش دست به زور‌گیری و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی شهرری زده است.

آنچه مسلم بود این مجرم سابقه‌دار پیش از این بارها به اتهام جرائم مختلف ازجمله حمل و نگهداری مواد‌مخدر، ضرب‌و‌جرح عمدی، شرارت و شرکت در اغتشاشات سال ۸۸ به زندان رفته بود. با افشای این حقایق، کارآگاهان پاتوق‌های سعید را زیرنظر گرفتند تا اینکه مخفیگاه وی و همدستانش در بنگاهی متروکه در جنوب پایتخت شناسایی شد و متهم وقتی خود را در محاصره پلیس دید با استفاده از سلاح سرد با مأموران درگیر شد اما سرانجام کارآگاهان سعید و ۸متهم دیگر را دستگیر کرده و به کلانتری انتقال دادند.

در بازرسی از مخفیگاه متهم و همدستانش، مأموران انواع مختلف سلاح سرد، مقداری موادمخدر و همچنین تعدادی ظروف قدیمی کشف کردند که کارشناسان سازمان میراث فرهنگی بعد از بررسی ظروف مکشوفه اعلام کردند که همه اشیا زیرخاکی بوده و متعلق به نیمه اول هزاره اول قبل از میلاد تا دوره ساسانی است.

ضرب و شتم معتادان در کمپ غیرقانونی

در ادامه رسیدگی به این پرونده کارآگاهان پی به راز جرائم دیگر این متهم سابقه‌دار بردند. بررسی‌ها نشان می‌داد که سعید پیش از این در یک کمپ غیرقانونی ترک اعتیاد فعالیت داشته و با همدستی دوستانش تحت‌پوشش کارمند کمپ دست به جرائم مختلف ازجمله آدم ربایی، ضرب‌و جرح، سرقت و اخاذی از معتادان و خانواده آنها زده است.

یکی ازمالباخته‌ها در شکایت خود به مأموران گفت:فرزندم برای ترک اعتیاد به کمپ رفته بود که اعضای کمپ او را مورد آزار و اذیت قرار دادند. شدت آسیب‌های وارده به اندازه‌ای است که فرزندم قدرت تکلم و هوشیاری‌اش را از دست داده و در حال حاضر قادر به شناسایی هیچ‌کس نیست و قدرت راه رفتن نیز ندارد.

قرار ۲۰میلیاردی

در ادامه تحقیقات مشخص شد که این متهم پیش از این با همدستانش به کارگاهی در کهریزک حمله کرده و با تهدید اسلحه کمری و ضرب و جرحِ ۲نفر، دست به سرقت ۳۰۰متر کابل جوشکاری، ۳۰۰هزار تومان پول و گوشی‌های تلفن همراه زده‌اند.
سرهنگ علی غیاثوند، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: متهم با قرار ۲۰میلیارد تومانی راهی بازداشتگاه شده و قاضی دستور انتشار تصویر متهم را صادر کرده تا چنانچه هرکس در دام این مرد گرفتار شده است برای طرح شکایت به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران مراجعه کند.

wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *