نشست امروز دولت و مجلس درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها

نشست امروز دولت و مجلس درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها – اخبار اقتصادی


نشست امروز دولت و مجلس درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها
خبرگزاری فارس: نایب رئیس مجلس از برگزاری جلسه عصر امروز مجلس و دولت برای بررسی موضوع فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها خبر داد و گفت:

مسئولان دولتی امروز در مورد ابعاد اجرای مرحله دوم این قانون به مجلس توضیح می‌دهند.
خبرگزاری فارس: نشست امروز دولت و مجلس درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها

محمدرضا باهنر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس اظهار داشت: از مسئولان دولت دعوت کرده‌ایم تا عصر امروز در مجلس حاضر شوند و در مورد ابعاد اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها توضیح ارائه کنند.
وی با بیان اینکه وزیر اقتصاد در جلسه امروز حضور خواهد داشت، گفت: شاید این جلسه خبرهای خوبی را در مورد اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه‌ها به همراه داشته باشد.
باهنر در پاسخ به این سوال که با توجه به استفساریه مجلس، دولت نباید امسال بیش از ۲۰ درصد در قیمت حامل‌های انرژی افزایش ایجاد کند و اگر دولت بر نظر خود اصرار داشته باشد، مجلس چه واکنشی نشان خواهد داد؟ اظهار داشت: اگر دولت از طریق یک راه حقوقی، نمایندگان مجلس را برای انجام این کار قانع کند، مشکلی نخواهیم داشت اما برداشت ما از تفسیر قانون این است که فقط تا سقف ۲۰ درصد امکان افزایش قیمتها طی سال جاری وجود دارد.
وی تصریح کرد: به این ترتیب قیمت حامل‌ها و کالاهای یارانه‌ای طی سال جاری نباید بیش از ۲۰ درصد افزایش یابد مگر اینکه دولت یک راه حقوقی پیدا کند یا اینکه از مجلس بخواهد قانون را اصلاح کند تا مجوز جدید برای دولت صادر شود.
نایب رئیس مجلس در مورد کنترل بازار ارز نیز گفت: برای برون‌رفت از این بازار متشنج، افزایش نرخ سود بانکی ضروری است که تا این کار بخشی از مسائل بازار ارز نیز حل شود.

نشست امروز دولت و مجلس درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها – مجله وب پارسی – اخبار اقتصادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *