کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان

کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان – ایران و جهان

کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان
واحد مرکزی خبر:آمار رسمی نشان می دهد در مدت  پانزده روز بیش از یک میلیارد و دویست و پنجاه  میلیون نفر از مردم چین مسافرت کرده اند.

در همین مدت  بیش از پانصد میلیون نفر در سراسر چین برای سفر از اتوبوس استفاده کرده اند، نزدیک به چهار صد میلیون نفر با قطار، سی میلیون نفر با هواپیما و هشت میلیون نفر هم بوسیله کشتی جابجا شده اند.

دولت چین امسال برای تشویق مردم به سفر رفت و آمد در بزرگراه های سراسر این کشور را رایگان کرد تا هم از راهبندان جلوگیری کند و هم هزینه های سفر کمتر شود.

مشکلات تهیه بلیت سفر سبب شد امسال با اجرای یک طرح ابتکاری دویست هزار نفر با خودروی دیگران و به صورت رایگان همسفر شوند. در این روش جالب افراد بدون وسیله و از سفر بازمانده از طریق یک پایگاه اینترنتی و پیامک با دارندگان خودروی شخصی بدون مسافر با مقصد مشترک به یکدیگر معرفی شدند. سپس با مراجعه و ثبت هویت و مشخصات فردی و رعایت نکات امنیت اجتماعی سفری دوستانه و رایگان را با یکدیگر آغاز کردند. مجریان این طرح می گویند در جامعه چین هنوز کسانی هستند که عواطف انسانی و مهربانی نسبت به دیگران دارند و در شرایط خاص بدون چشمداشتی به هموطنان خود کمک می کنند.  

با این حال گروهی از مردم چین به رغم سرمای شدید هوا با موتورسیکلت بار سفر بستند.

منبع: iribnews.ir
مجله وب پارسی

کشوری با بیشترین مسافرت داخلی در جهان – آخرین اخبار ایران و جهان – wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *