محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها – ایران و جهان

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها
تردد موتورسیکلت از ساعت ۱۲ امروز تا ساعت ۲۴ جمعه چهارم اسفند از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و تهران-سمنان-مشهد و بالعکس، تردد انواع تریلر و کامیون در محورهای کندوان و تردد تریلرها در محور هراز، ممنوع است.

طبق اعلام مرکز مدیریت راه‌ها، بررسی تصاویر دریافتی از دوربین‌های نظارتی و سامانه‌های هوشمند ترافیک شمار مرکز و نیز گشت‌های شعب راهداری سراسر کشور، درحال حاضر ترافیک، در اغلب محورهای مواصلاتی کشور، به صورت عادی و روان است.
 
‌کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از سامانه‌های هوشمند ترافیک شمار برخط در ۸۳۹ محور مواصلاتی کشور طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۹۷۴۹۲۶ وسیله بوده است که نسبت به روز قبل از آن با تعداد ۵۵۴۱۷۱۴ وسیله، افزایش ۸  درصدی را نشان می‌دهد.
 
سهم وسایل نقلیه سنگین طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای ارتباطی کشور، ۲۱ درصد بوده است.
 
ساعات اوج تردد طی ۲۴ ساعت گذشته بین ساعات ۱۷ الی ۱۸ و کمترین تردد بین ساعات ۶ الی ۷ صبح انجام گرفته که هموطنان با آگاهی ازاین موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر خود انتخاب کنند.
 
پنج محور پرتردد طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب آزادراه کرج  _ تهران و بالعکس‏، آزادراه تهران _ قم و بالعکس، آزادراه قزوین _ کرج و بالعکس، محور ساری _قائمشهر و بالعکس و محور مرودشت _ شیراز و بالعکس است.
 
محور شمشک_ دیزین، حدفاصل پارکینگ بالا و پایین، به دلیل بارش برف، مسدود و تردد از شمشک تا پارکینگ بالا و از گاجره تا پارکینگ پایین، همه روزه از ساعت ۷:۳۰ لغایت ۱۷، جهت استفاده از پیست‌های اسکی، امکان پذیر است.
 
محور فرعی پونل – خلخال در استان اردبیل به علت بارش برف و احتمال سقوط بهمن تا اطلاع بعدی مسدود است.
 
تردد تریلرها تا ۱۵/۱/۹۲ از محور بروجن – لردگان در استان چهارمحال بجز حاملین سوخت یا مواد فاسد شدنی ممنوع است.
 
کمربندی شرقی کرمانشاه تا ۲۰ اسفند، یکشنبه تا ۳شنبه از ساعت ۱۱ الی۱۴ مسدود و مسیر جایگزین کمربندی غربی است.
 
تردد تریلرها بجز حاملین سوخت یا مواد فاسد شدنی از ۲۵/۱۲ الی ۱۷/۰۱ از محور ایذه – دهدز – شهرکرد، ممنوع است.
 
تردد موتورسیکلت‌ها از ساعت ۱۲ ظهر پنجشنبه ۳/۱۲ الی ۲۴ جمعه ۰۴/۱۲ از محورهای کندوان، هراز، فیروزکوه و تهران _ سمنان _مشهد و بالعکس ممنوع است.
 
تردد انواع تریلر و کامیون در محورهای کندوان و تردد تریلرها در محور هراز، کماکان ممنوع است.
 
تردد کامیون‌ها از ساعت ۱۲ الی ۲۱:۳۰ پنجشنبه ۰۳/۱۲ و ساعت ۶ الی ۲۱:۳۰ جمعه ۰۴/۱۲ از محور هراز‏، تردد تریلرها از ساعت ۶ الی ۲۱ جمعه ۰۴/۱۲/۹۱ از محور فیروزکوه‏ و تردد کامیون‌ها و تریلرها از ساعت ۱۴ الی ۲۰ پنجشنبه و جمعه ۳ و ۴ اسفند از زابل _ زاهدان و بالعکس، ممنوع است.
 
در محور کندوان، تردد همه خودروها از ساعت ۱۴:۱۵ الی ۲۱:۳۰ جمعه ۰۴/۱۲ از کرج به مرزن‌آباد ممنوع است و تردد از ۱۷ الی ۲۱:۳۰ از مرزن‌آباد به کرج یکطرفه خواهد بود.
 
بزرگراه شهید کلانتری واقع در استان آذربایجان غربی از روز سه شنبه ۰۱/۱۲/۹۱ لغایت ۲۰/۱۲/۹۱ به دلیل عملیات احداث تقاطع غیر هم سطح محدوده کیلومتر ۳۰۰+۹، تردد با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از طریق جاده کنارگذر احداثی انجام می­شود.
 
هموطنان می‌توانند برای دریافت خلاصه آخرین وضعیت راه‌های کشور، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱، پیامک کنند.
 
جهت دریافت مشروح اطلاعات جاده‌ها، به سایت iran141.ir ،‌ مرکز مدیریت راه‌های سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای، مراجعه کنند؛ برای دریافت پاسخ سوالات موردی‏، با شماره تلفن‌های گویای ۸۸۹۲۵۲۵۲ یا ۱۴۱، تماس برقرار کنند.
 
همچنین هموطنان می‌توانند رهنمودها‏، پیشنهادها و انتقادهای خود را از طریق شماره پیامک ۲۰۰۰۱۴۱ با مرکز مدیریت راه‌ها درمیان بگذارند.

منبع: fardanews.com
مجله وب پارسی

محدودیت‌های ترافیکی جاده‌ها – آخرین اخبار ایران و جهان – wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *