تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان ۹۲

تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان ۹۲ – ایران و جهان

تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان 92
محمد حسن طریقت در حاشیه مراسم «بزرگداشت روز پرستار» درباره تعرفه‌های تشخیصی درمانی سال ۹۲، گفت: امروز شورای عالی بیمه برای نخستین بار پس از ۱۰ سال، قبل از آغاز سال جدید و بر اساس افزایش سرانه بیمه‌ها، تعرفه‌های تشخیصی درمانی ۹۲ را به تصویب رساند. بر این اساس رشد ۱۸ درصدی در تعرفه‌های تشخیصی درمانی بخش دولتی و رشد ۲۹ درصدی برای بخش خصوصی به تصویب رسید.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره علت فاصله تعرفه‌های بخش دولتی با خصوصی، گفت: علت این اختلاف، افزایش تعرفه هتلینگ بخش خصوصی بود.

طریقت منفرد ادامه داد: با اجرای قانون در آینده سعی می‌کنیم تعرفه بالینی را از تعرفه تکنیکال جدا کنیم.

وی در پاسخ به سوال ایسنا درباره تعرفه بخش هتلینگ دولتی، گفت: در این زمینه توافق نظر نبود و قرار شد کارگروه مربوطه تشکیل و جزئیات را تعیین کند.

سرپرست وزارت بهداشت در پاسخ به سوال ایسنا مبنی بر اینکه آیا رشد ۱۸ درصدی تعرفه‌ها در بخش دولتی و ۲۹ درصدی در بخش خصوصی به معنای افزایش سهم مردم در پرداخت هزینه‌های سلامت نخواهد بود؟ گفت: واقعیت این است که در دوران تحریم جدی به سر می‌بریم و استکبار سعی بر این دارد تا با فشارها، مردم را از صحنه به در کند که تابحال عکس آن انجام شده است. نهایتا برای حفظ استقلال کشور، اقتصاد مقاومتی از برنامه‌های سال آینده کشور است. با افزایش تعرفه‌ها و همراهی وزارتخانه‌های بهداشت و رفاه و فعال‌تر کردن مراکز بهداشت و درمان دولتی، سعی‌مان بر آن است که پرداخت را از جیب مردم کاهش دهیم.

وی افزود: وزارت بهداشت در زمینه افزایش تعرفه‌ها تابع منابع بیمه‌هاست. نمی‌توانیم بیشتر از منابع بیمه‌ها، تعرفه تعیین کنیم، چرا که در این صورت تاخیر پرداخت بیمه‌ها افزایش می‌یابد.

طریقت منفرد در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره شنیده‌هایی مبنی بر کاهش بودجه پیشگیری در لایحه بودجه ۹۲، گفت: با توجه به اینکه برنامه و اولویت اصلی وزارت بهداشت، پیشگیری است، کاهش منابع نمی‌تواند این اولویت را تغییر دهد. از آنجا که مسیر بهداشت، پزشک خانواده است، نمی‌توان در این زمینه کاهش قیمت داشت.

سرپرست وزارت بهداشت در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره کسری بودجه وزارت بهداشت در سال جاری، گفت: از آنجا که درآمد دولت محقق نشد، به همان نسبت تمام نهادهای وابسته به دولت دچار کاهش تخصیص شدند که وزارت بهداشت از آن مستثنی نبود. البته آنچه که مربوط به حقوق و مزایای پرسنل بود، ۱۰۰ درصد تخصیص یافته، از سایر منابع نیز تا امروز ۶۰ درصد تخصیص یافته و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری به دنبال تامین مابقی آن است.

وی همچنین گفت: وزارت بهداشت به شدت به دنبال آن است که مواد اولیه داروهایی که وارد می‌کند را به تولید داخل برساند. همین برنامه را در تجهیزات پزشکی نیز داریم.

وی درباره پزشک خانواده نیز گفت: در این زمینه جلسات بسیار طولانی برای تکمیل کردن دستورالعمل پزشک خانواده داشتیم که تمام شده است و بازدیدهایی از سه استان قزوین، یزد و آذربایجان شرقی برای شروع این برنامه تکمیلی انجام شده است.

طریقت منفرد همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره آنکه وزارت بهداشت چه تدابیری در نظر دارد تا زندگی پرستاران با یک شیفت کاری تامین شود، گفت: در مورد پرستاران دو قانون تصویب شده که حداقل یکی از آنها هنوز معطل مانده است و اجرای این قانون، جامعه پرستاری را به حقوق خود نزدیک می‌کند و تبعیض‌ها را کاهش می‌دهد. در این زمینه منابع تامین نشده است. الان هم فصل بودجه است. نمایندگان پرستاری می‌توانند با حضور در مجلس، در این زمینه ردیف اعتباری را بگیرند تا حداقل بخشی از منابع لازم تامین شود.

منبع: isna.ir
مجله وب پارسی

تشریح جزئیات تعرفه‌های درمان ۹۲ – آخرین اخبار ایران و جهان – wpm.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *